Відкрив його перший заступник Голови профспілки Олександр Мушенок. Він висвітлив перед учасниками заходу деякі аспекти профспілкової діяльності, реалії та перспективи укладення колективного договору між ПАТ «Укрзалізниця» і Спільним представницьким органом профспілок, що діють в галузі, а також поінформував про актуальні питання оплати праці в розрізі наказу ПАТ «Укрзалізниця» від 22.12.2017 р., № 792.


Підсумки минулорічної роботи підбив головний правовий інспектор праці Ради профспілки Микола Бєльченко, він окреслив і пріоритетні завдання на 2018-й. Правовий інспектор праці Ради профспілки Марина Абрамова визначила проблемні питання, пов’язані зі змінами у пенсійному законодавстві та скасуванням права залізничників на вихід на пенсію за вислугу років.


Для слухачів семінару викладачі навчального закладу підготували лекційні матеріали, які є необхідними у безпосередній діяльності із захисту трудових прав та інтересів спілчан, зокрема, щодо забезпечення зайнятості вивільнюваних працівників, систем оплати праці та індексації заробітної плати, трудової дисципліни, робочого часу і часу відпочинку працівників. Чимало актуальної й корисної інформації учасники отримали про трудовий колектив та індивідуальні трудові спори – принципи матеріальної заінтересованості трудового колективу, формування колективу бригади, застосування коефіцієнту трудової участі, взаємної відповідальності, а також порядку вирішення індивідуальних трудових спорів в умовах реформування судової системи та внесення змін в процесуальне законодавство.


Отримані знання стануть у пригоді як досвідченим фахівцям, так і новачкам цього відповідального напрямку профспілкової діяльності.


Відділ інформації Ради профспілки