«Зважаючи на численні звернення від дорожніх комітетів профспілки і працівників філій щодо стурбованості ситуацією, яка склалась із виплатою сум індексації грошових доходів громадян в регіональних філіях та філіях ПАТ «Укрзалізниця», нами було підготовлено та направлено лист на ім’я в. о. голови правління Є.Кравцова від 7.04.2016 р., № 205/09. Як додаток до листа було направлено проект спільної постанови «Про внесення доповнень до Галузевої угоди між Державною адміністрацією залізничного транспорту України та профспілками на 2002–2006 роки, продовженої на 2014–2015 роки». Але наше звернення не розглянуто. В повній мірі знехтувано нормою ст. 10 Закону України «Про колективні договори та угоди», в якій визначено, що для проведення переговорів з питань розробки, укладання або внесення змін до колективного договору утворюється робоча група з представників сторін. Будь-яких пропозицій щодо врегулювання зазначеного питання до Ради профспілки не надходило. Тому постає питання: з яких причин фахівці ПАТ «Укрзалізниця» свідомо не виконують свої посадові обов’язки та законодавство, чим затягують врегулювання проблеми, яка зачіпає інтереси тисяч залізничників?

 
А тим часом в ПАТ «Укрзалізниця» працівники продовжують втрачати гарантований державою грошовий дохід, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг. У галузі тривають організаційні заходи щодо структурних перетворень, що, в першу чергу, стосується зміни структури (ліквідація, реорганізація, а також створення нових окремих підрозділів, філій, структурних перетворень апарату управління ПАТ «Укрзалізниця» та ін.). У зв’язку зі змінами в організаційній структурі відбувається зміна назв відділів, секторів, груп, переведення у відповідності до назв професій, які визначено у Класифікаторі професій, а до трудових книжок вноситься відповідний запис. При цьому велика кількість працівників переводяться на інші посади без підвищення посадових окладів, а в деяких навіть відбувається його зменшення.


Тобто працівники, незалежно від того, що для них не відбулося змін істотних умов праці, втрачають значну частину своєї заробітної плати у вигляді відміни виплати індексації грошових доходів.


Враховуючи зміни, які внесено до Порядку проведення індексації доходів населення, за такими працівниками не передбачено збереження виплати сум як фіксованої, так і поточної індексації, що призводить до зменшення грошових доходів залізничників.


Вкотре закликаємо адміністрацію ПАТ «Укрзалізниця» дотримуватись основних принципів соціального діалогу та з метою захисту економічних прав працівників та зниження соціальної напруги в колективах у такий складний для них час прийняти узгоджене рішення щодо внесення доповнення до чинної Галузевої угоди та зберегти за працівниками, яких у зв’язку з реформуванням та змінами в організаційній структурі ПАТ «Укрзалізниця» переведено на інші роботи, посади, у виробничі підрозділи, виплату фіксованої індексації грошових доходів громадян».


Відділ інформації Ради профспілки