Зокрема, Голова профспілки В.Бубняк наголосив на досягненнях соціального діалогу, який веде профспілка з адміністрацією ПАТ «Укрзалізниця» (див. «Вісник профспілки» № 12 (719)*30 червня 2017 р. та «Магістраль» №24*27 червня–3 липня 2017 р.). Також він порекомендував колегам детально ознайомитися із презентованою на сайті «Укрзалізниці» Стратегією розвитку ПАТ на наступні п’ять років.


Водночас лідер профспілки зазначив, що наразі, на жаль, нема значного поступу у ході переговорів щодо проекту колдоговору ПАТ «Укрзалізниця», хоча вони тривають, зокрема, відбувається спільна робота над низкою положень – додатків до нього.


Втім, завдяки конструктивному соціальному діалогу вдається вирішувати важливі питання. Низку з них висвітлив перший заступник Голови профспілки О.Мушенок. Наразі чекаємо остаточного рішення щодо виплати «13-ї» зарплати. За наполяганням профспілки її мають виплатити всім залізничникам.


У липні активізувалася робота з розробки заходів щодо посилення соціального захисту залізничників, які підпадають під скорочення штату.


Новий поштовх до підвищення соціальних стандартів має дати ухвалення Урядом бюджетної резолюції на 2018–2020 роки. Нею планується підвищення в Україні мінімальної заробітної плати, прожиткового мінімуму, зростання посадового окладу працівника першого тарифного розряду. Тож профспілка наполягатиме на відповідному зростанні заробітної плати залізничників.


Разом з тим, зазначив О.Мушенок, посилився наступ на трудові права працівників на загальнодержавному рівні. Таку загрозу наша профспілка вбачає у намаганнях внести зміни до чинного Закону «Про колективні договори і угоди».


На зустрічі було порушено питання щодо недостатнього фінансування галузевих оздоровчих закладів. Раніше така інформація надходила до Ради профспілки і від профорганів філій та регіональних філій. З цього приводу до керівництва ПАТ був направлений запит щодо фактично закладених та витрачених на даний час коштів на утримання та фінансування галузевих оздоровчих закладів. Адже ще на початку року Рада профспілки і ПАТ «Укрзалізниця» дали спільне роз’яснення від 4.01.2017 р, № Ц-4/6-29/2-17, відповідно до якого Галузева угода та норми чинних колдоговорів протягом 2017 року підлягають виконанню і фінансуванню у повному обсязі.


Фахівці Ради профспілки надали інформацію та консультації за напрямками роботи.


Зокрема, завідувач відділу економічної роботи, організації праці і зарплати С.Анісімова повідомила про рівень оплати праці в галузі, а головний технічний інспектор праці Ради профспілки В.Дорошенко – про стан виробничого травматизму в першому півріччі, а також наполіг на посиленні у зв’язку зі спекою контролю за забезпеченням працівників спецодягом, спецвзуттям, водою, аптечками тощо та їх якістю. Про організацію проїзду дітей залізничників до оздоровчих закладів доповів завідувач відділу соціально-трудових відносин і побутової роботи Я.Мальський, а заступник завідувача відділу організаційної і кадрової роботи Л.Нестеренко розповіла про особливості організації профспілкових заходів з нагоди Дня профспілки залізничників і транспортних будівельників України. Про порядок надання виборними профорганами згоди на звільнення працівника і можливості здійснення при цьому захисної функції поінформувала правовий інспектор праці Ради профспілки М.Абрамова.

Нова зустріч відбудеться на початку наступного місяця.


Відділ інформації Ради профспілки