На нараді, що відбулася 26 травня 2011 року під головуванням заступника Генерального директора Укрзалізниці Олексія Сліпченка та за участі заступника Голови профспілки Василя Леська і завідувача відділу економічної роботи, організації праці і заробітної плати Ради профспілки Світлани Анісімової обговорено найактуальніші питання:
– про встановлення галузевої норми добових при відрядженнях;
– про розмір компенсаційної надбавки за роз’їзний (пересувний), вахтовий характер роботи;
– про визначення розміру підвищення тарифних ставок і посадових окладів з 1 липня 2011 року для працівників залізничного транспорту;
– про шляхи подальшого впровадження Професійного недержавного пенсійного фонду «Магістраль».

За підсумками активних дебатів щодо встановлення на галузевому рівні розміру добових при відрядженнях і при виплатах надбавок за роз’їзний, вахтовий характер роботи в 2011 році домовленостей з адміністрацією, на жаль, не досягнуто.
До відома. З 1 квітня 2011 року набрав чинності розділ ІІІ Податкового Кодексу України, який визначає порядок врахування при віднесенні на собівартість робіт (послуг) витрат добових при відрядженнях працівників. Так, згідно з зазначеним Кодексом максимальна сума добових, яка може бути віднесена на собівартість, становить 188,2 грн. Постановою Кабінету Міністрів України від 2.02.2011 р., № 98 «Про суми та склад витрат на відрядження державних службовців, а також інших осіб, що направляються у відрядження підприємствами, установами та організаціями, які повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів» суму добових встановлено в розмірі 30 грн.
Укрзалізниця телеграфною вказівкою від 30.03.2011 р., № Ц-2/24 направила на залізниці наступну інформацію: «З 1.04.2011 р. забезпечити відшкодування витрат на відрядження працівників залізничного транспорту, які направляються у відрядження в межах України та за кордон за нормами, що діяли до набуття чинності розділу ІІІ «Податок на прибуток підприємств» Податкового кодексу України та у межах витрат, затверджених фінансовими планами».
Згідно з наведеною вказівкою на залізничному транспорті сума добових не змінюється і становить 30 грн. Своє рішення Укрзалізниця мотивувала тим, що фінансовим планом на поточний рік, який затверджено Кабінетом Міністрів України, витрати на відрядження передбачені за нормами, що діяли до набуття чинності  Законом України «Про внесення змін і доповнень у Податковий кодекс України».

За інформацією заступника Генерального директора О.Сліпченка Укрзалізниця вишукує джерела фінансування для збільшення цієї суми, а тому буде проведено розрахунки щодо можливості збільшення суми добових при відрядженнях і при роз’їзному, вахтовому характері роботи на 2012 рік.
Це важливе питання Рада профспілки держатиме на постійному контролі.

Досягнута домовленість про підвищення на 5 % тарифних ставок і посадових окладів працівників залізничного транспорту з 1 липня п. р.
Як відомо, з 1 квітня п. р. тарифні ставки і посадові оклади вже були збільшені на 8 % проти 5 %, передбачених фінансовим планом.

Щодо Професійного недержавного пенсійного фонду «Магістраль», то ця форма додаткової мотивації для залучення і закріплення кваліфікованих кадрів, посилення соціального захисту працівників залізничного транспорту буде поступово впроваджуватись.
На сьогодні державою проводиться пенсійна реформа та подальше вдосконалення системи недержавного пенсійного забезпечення. Прийняття нормативно-правових актів щодо економічного стимулювання її розвитку дозволить галузі визначати у фінансових планах кошти для запровадження недержавного пенсійного забезпечення працівників галузі.

Відділ інформації Ради профспілки