Аналізуючи стан виконання пропозицій професійних секцій до головних управлінь, управлінь і департаментів Укрзалізниці, профпрацівники зазначили, що, на жаль, доволі часто реакція була формальною. Це саме стосується і більшості звернень, листів і телеграм, спрямованих керівництву галузі і країни, в яких висвітлювалися злободенні проблеми залізничного транспорту.


А питання, які порушувалися на засіданнях профсекцій протягом терміну роботи у поточному складі, і справді були вкрай важливими. Їх актуальність не зникла і зараз: створення працівникам належних умов і гідної оплати праці, брак кваліфікованих кадрів, вчасне і якісне забезпечення залізничників спецодягом, спецвзуттям, іншими ЗІЗ, а структурних підрозділів – матеріалами і запчастинами тощо.


Багато проблем, які висвітлюються на засіданнях окремих профсекцій, є гострими для усієї залізничної галузі. Приміром, жахливий стан рухомого складу, борги за перевезення пільгових категорій пасажирів, відсутність коштів на капітальний ремонт та придбання нового рухомого складу – стосуються не лише господарства приміських пасажирських перевезень, працівники якого вже кілька років «б’ють на сполох»…


Керівники департаментів ПАТ «Укрзалізниця», які взяли участь у засіданнях трьох профсекцій, визнають існування проблем, проте зазначають, що створення товариства та реформування галузі дозволить з часом вирішити більшість із них. Стан справ у господарствах, назрілі питання реформування та структурні зміни члени профсекцій обговорили з начальником Департаменту приміських пасажирських перевезень В.Скобленком, першими заступниками начальників департаментів: локомотивного господарства – О.Якимовським, колії та споруд – О.Віннічуком.


Протягом другої частини заходу учасники пленарного засідання спілкувалися з керівництвом профспілки, отримали відповіді щодо нагальних профспілкових питань. Засідання транслювалося у режимі відеоконференції з підключенням близько 30 студій.


Голова профспілки В.Бубняк повідомив слухачів про створення Краснолиманської дорожньої профорганізації і первинки регіональної філії «Донецька залізниця» ПАТ «Укрзалізниця», причини і наслідки відсутності фінансового плану товариства на 2016 рік, ситуацію з ведення переговорів щодо укладення колективного договору ПАТ «Українська залізниця». Він вкотре підкреслив, що до укладення нового документа продовжують діяти чинні Галузева угода і колдоговори, виконання яких має забезпечуватися роботодавцем. Відповідний спільний лист за підписами члена правління ПАТ С.Михальчука і Голови профспілки В.Бубняка від 22 січня п. р. має бути інструментом профпрацівників при вирішенні спірних питань.


Ще однією проблемою, яку тримає на контролі профспілка, є відправлення працівників для проходження обов’язкових медичних оглядів до медзакладів ПАТ «Укрзалізниця», що знаходяться на значній відстані від їх безпосереднього місця роботи. Тривожні сигнали надходили зі Львівської та Південно-Західної залізниць, тож Голова профспілки порушив це питання на засіданні правління товариства і отримав запевнення в його вирішенні.


Також В.Бубняк розповів про важливі питання, які плануються до розгляду на найближчому засіданні президії Ради профспілки, зокрема, щодо підвищення виплат за профспілковою страховкою від нещасних випадків на виробництві, необхідних змін у назвах, зокрема, дорожніх і об’єднаних профорганізацій та внесення відповідних доповнень до Статуту профспілки.


Заступник Голови профспілки О.Мушенок поінформував присутніх про роботу над низкою законопроектів і проектів галузевих документів, хід колдоговірного процесу.


Керівники профспілки і фахівці відділів відповіли на запитання членів профсекцій, а також ті, що надійшли з місць через чат відеоконференції.
Нагадуємо, що засідання трьох профсекцій – працівників господарств перевезень і комерційної роботи, вагонного та будівельно-монтажних робіт і цивільних споруд – відбулися 21 січня Києві.


Відділ інформації Ради профспілки