Зокрема, у листі зазначено, що відповідно до протоколу наради щодо пошуків шляхів врегулювання питань, порушених у вимогах профспілки до Укрзалізниці, визначено рекомендовані критерії ефективності роботи залізниць та державних підприємств, підпорядкованих Укрзалізниці, для можливості скасування режиму неповного робочого часу: виконання планових завдань приведеної продукції та продуктивності праці, неперевищення планового показника фонду оплати праці без урахування індексації доходів.

Фахівцями Ради профспілки за оперативними даними фінансово-економічного департаменту та Управління статистики Укрзалізниці проаналізовано виконання зазначених критеріїв ефективності за 7 місяців 2015 року. Так, на Донецькій економія фонду оплати праці без урахування індексації доходів становить 13,5 тис. грн., показник приведеної продукції перевиконано до плану на 14,5 %, продуктивність праці виконано до плану на 58,6 %. Отже, два критерії з трьох рекомендованих виконано, і це, на думку Ради профспілки, дозволяє розглянути можливість зменшення кількості неробочих днів (невідпрацьованих годин роботи) на Донецькій магістралі.

Також, враховуючи те, що трудові колективи цієї залізниці продовжують працювати у надскладних умовах, забезпечуючи відновлення і роботу зруйнованої інфраструктури та рух поїздів, з метою збереження кадрового потенціалу і запобігання підвищення соціальної напруги лідер профспілки Вадим Бубняк запропонував відновити виплати надбавки працівникам, які зайняті на відновленні інфраструктури та рухомого складу, що було скасовано наказом в. о. начальника Донецької залізниці № в.о. Н01/3886 від 16.12.2014 р.

Відділ інформації Ради профспілки