У відповіді вказано, що повноважень Мінекономрозвитку стосовно вирішення порушених у листі Ради профспілки питань законодавством не визначено.


Проблеми закупівлі, виходячи зі змісту звернення, полягають у недобросовісності постачальників послуг та неналежної організації замовником. Тож запорукою успішних закупівель, наголошено у відповіді, є їх планування та своєчасна організація процедур. Мінекономрозвитку постійно надає методологічну допомогу з цих питань на офіційному веб-сайті www.me.gov.ua у розділі «Публічні закупівлі».


ПАТ «Укрзалізниця» повідомило щодо виконання статті 10 Закону «Про залізничний транспорт»: видатки для потреб залізничного транспорту в Законі «Про держбюджет на 2018 рік» не передбачено. Водночас Товариство підтримує позицію Федерації профспілок транспортників України про передбачення видатків згідно із Законом «Про залізничний транспорт» на придбання рухомого складу та утримання інфраструктури.


Непокриття витрат, понесених ПАТ «Укрзалізниця» за перевезення пільгових категорій пасажирів обумовлено відсутністю у держбюджеті на 2017 рік субвенції місцевим бюджетам на компенсацію пільгових перевезень та недостатньою компенсацією у видатках держбюджету за перевезення студентів і не передбаченою компенсацією за перевезення дітей віком від 6 до 14 років.


Щодо надання ПАТ «Укрзалізниця» преференції зі сплати податків до держбюджету. Залізнична галузь, постійно відчуваючи дефіцит обігових коштів, працює в режимі жорсткої економії використання паливно-енергетичних ресурсів, товарно-матеріальних цінностей. Тож враховуючи ситуацію з вкрай зношеними основними засобами, існує значна потреба у капітальних інвестиціях в частині ремонту колії, модернізації та оновлення рухомого складу, що у свою чергу забезпечить безпеку життя та здоров’я громадян, які користуються послугами залізничного транспорту, а також безпеку руху поїздів та охорону навколишнього природного середовища, відзначено у листі за підписом першого заступника Міністра економічного розвитку і торгівлі М.Нефьодова.


Відділ інформації Ради профспілки