У своєму виступі Голова профспілки Вадим Бубняк наголосив на тому, що через відсутність продуманої політики Уряду щодо розвитку залізничного транспорту, на жаль, ефективно не вирішується комплекс проблем, які існують у нашій галузі.


 Не виконується п. 10 Закону України «Про залізничний транспорт», яким передбачено надання державної підтримки. Навпаки, увесь цей час основним принципом такого підходу було вирішення багатьох державно- економічних проблем за рахунок «Укрзалізниці». Тому замість створення фонду інвестиційних ресурсів для реалізації загально-галузевих  завдань сформувався борг у 47 млрд грн. і ПАТ «Укрзалізниця» в 2015 році вимушено було оголосити технічний дефолт.


Несправедливо занижена цінність праці залізничників.


 «Укрзалізниця» увесь цей  час намагається вишукувати внутрішні резерви.  Водночас альтернативи підвищенню залізничних тарифів зараз немає. Це по-перше, –  наголосив Вадим Бубняк. – А, по-друге, ми впевнені, що саме на державному рівні потрібно цілеспрямовано вирішити такі важливі питання, як:


–  компенсація витрат на перевезення пільгових категорій пасажирів:
–  зменшення податку на землю або його скасування, як, приміром, в Європі;
– повернення «Укрзалізниці» суми акцизу, що входить у вартість дизтоплива, і яка направляється на ремонт автодоріг;
– зменшення (скасування) податку на чистий прибуток;
– сплата боргу «Укрзалізниці» за ті роки, коли  вона виковувала державні функції, та вжиття інших ефективних заходів, –зазначив Голова профспілки В.Бубняк.


Створення Національної комісії регулювання транспорту може частково допомогти у врегулюванні  тарифів на вантажні перевезення. Тому, запропонував лідер профспілки, одним із рішень комплексу проблем має стати підготовка Кабміном законопроекту «Про індексацію тарифів на транспорті». Це дозволить одночасно підвищувати складові тарифу у разі зростання вартості газу, електроенергії, металу та іншої продукції, яку споживає «Укрзалізниця», – резюмував Голова профспілки залізничників і транспортних будівельників України Вадим Бубняк


За підсумками зустрічі створено робочу групу, до складу якої увійшов Голова профспілки залізничників і транспортних будівельників України Вадим Бубняк.


Відділ інформації Ради профспілки