У заході взяли участь Генеральний директор Укрзалізниці Сергій Болоболін і керівники відповідних главків.

Із доповіддю виступив Голова профспілки залізничників і транспортних будівельників України Вадим Ткачов.

Зазначено, що хоча профорганами вживаються комплексні заходи, але водночас наголошено на тому, що вони не в повній мірі використовують надані законодавством і галузевими нормативними актами права для ефективного захисту соціально-економічних інтересів спілчан у цей непростий період.

Так, під час поділу локомотивних депо на локомотивні та моторвагонні, вагонних депо – на ремонтні й експлуатаційні в окремих випадках від працівників вимагали писати заяви про звільнення та прийом на нове місце роботи (порушено ст. 36 КЗпП України про те, що у разі реорганізації підприємства дія трудового договору продовжується). Розірвання трудового договору погіршує становище працівників, зокрема, зменшується розмір виплат, що обчислюються, виходячи з середньомісячної зарплати, вислуги років та інше.

У ході реорганізації структурних підрозділів залізниць, ліквідації малодіяльних дільниць виникає гостра проблема зайнятості: незважаючи на запевнення керівництва Укрзалізниці, що всі вивільнювані працівники будуть працевлаштовані у галузі, на місцях не завжди ця проблема вирішується позитивно.

З метою зменшення експлуатаційних витрат залізницям і структурним підрозділам доводяться необґрунтовані плани, зокрема, щодо фонду оплати праці та чисельності працівників. Таку ситуацію Укрзалізниця пояснює застосуванням застарілих, недосконалих норм і нормативів. Проте хто ж забороняє їх переглянути і привести до сучасних вимог?!

Перед учасниками зібрання виступив Генеральний директор Укрзалізниці Сергій Болоболін. Він надав вичерпні відповіді на усі запитання присутніх.

За результатами принципового обговорення найважливішої теми сьогодення Рада профспілки ухвалила постанову.

На засіданні затверджено також зміни у складі Ради профспілки, її професійних секцій, а також прийнято доповнення до Статуту профспілки.

Відділ інформації Ради профспілки