На початку заходу із молоддю  зустрівся заступник Голови профспілки Василь Лесько. Він наголосив, що робота Ради профспілки з молодими спілчанами спрямована на формування сили, здатної не лише підтримати ініціативи профспілки, але й висувати та втілювати власні ідеї. Молоді лідери повинні взяти активну участь у формуванні профспілкового кадрового резерву, здатного стати гідною зміною старшому поколінню.

Далі В.Лесько докладно зупинився на актуальних питаннях роботи профорганів, у першу чергу тих, які хвилюють молодих залізничників. Приміром, на вістрі інтересів Ради профспілки – втілення житлової програми, збереження такої соціально-економічної гарантії, як надбавка за вислугу років, збереження зайнятості в умовах тотальних організаційних змін у роботі залізниць та їхніх структурних підрозділів тощо. Серед інших питань, якими наразі опікується профспілка – зростання рівня зарплати як необхідної складової мотивації до праці. «Залізничники повинні працювати саме на залізниці, а не шукати кращого в інших галузях», – наголосив заступник Голови профспілки.

Наразі у галузі до необхідної нормативної чисельності не вистачає близько 50 тис. працівників, як результат цього – надурочні години роботи. «Ми просимо і вас стежити, щоб не було порушень трудового законодавства, адже робота залізничників повинна оплачуватися сповна», – зазначив В.Лесько. Так само необхідно стежити і за тим, аби працівники не платили зі своєї кишені за проїзд за службовими потребами. Роботодавець повинен забезпечити працівникам необхідні умови для роботи.

Наостанок було вкотре наголошено на необхідності дієвості, принциповості та єдності профспілки, чинниках, які залежать від кожного профпрацівника та активіста.

 

В.Лесько відповів на запитання учасників семінару, більшість яких стосувалася реформування і роботи залізниць, діяльності профспілки у нових умовах. 

 
У продовження семінару молоді профактивісти розповіли про свої досягнення, обмінялися досвідом роботи. Поділилися і труднощами, з якими стикаються, приміром, необхідність поєднувати громадську активність із робочими обов’язками, пасивність однолітків, нерозуміння керівництва тощо. Дорікала молодь і старшим колегам: не завжди вдається знаходити підтримку профкомів, теркомів, дорпрофсожів. Водночас висловили й думку про те, багато чого в цьому залежить і від їхньої активності.

У діловій грі молоді активісти виклали свої погляди на такі питання, як місце і роль молодіжних рад у профспілкці, ефективне використання сучасних комунікативних ресурсів в інформаційному забезпеченні молодіжних рад профорганізацій всіх рівнів, механізм реалізації програми молодих членів профспілки, загальні принципи формування сильного молодіжного руху в профспілці, організацію всеукраїнських молодіжних акцій та інші.

Тут-таки отримали й рекомендації щодо того, як робити презентації, триматися перед публікою, вести ділові переговори, спілкуватися зі старшими колегами тощо.

Одразу потому відбулося засідання Молодіжної ради, на якому розглянуто зміни у її складі, хід молодіжної звітної кампанії, участь у конкурсі на кращу профорганізацію по роботі з молоддю, роль молодіжних рад у реалізації програми підтримки молодих членів профспілки, дисконтну програму профспілки, участь у громадській діяльності.

 

Фото тут.  

 

Олена РОМАНОВА, провідний фахівець відділу інформації Ради профспілки