Відкриваючи захід, Голова профспілки Вадим Бубняк наголосив на вагомому значенні правової інспекції праці у діяльності профспілки. Адже лише минулого року за сприяння правових інспекторів праці залізничникам було повернуто майже 8 млн грн. незаконно утриманих або недоплачених коштів. 


Лідер профспілки подякував правовим інспекторам праці за значний внесок  у захист трудових прав та інтересів спілчан. 


З інформацією про проект Трудового кодексу виступила керівник департаменту правового захисту Федерації профспілок України Ірина Тубелець. Вона спростувала низку чуток, які поширюються навколо проекту, а також розповіла про місце, яке у ньому відведено профспілкам, і нововведення, які можуть бути впроваджені у разі його ухвалення.


Про процеси корпоратизації та реформування залізничної галузі поінформував директор департаменту реформування та корпоративного розвитку ПАТ «Укрзалізниця» Андрій Буковський. Він зазначив, що генеральні напрямки структурних перетворень у галузі лишаються незмінними і полягають у створенні «вертикалей» – філій. Перетворення не передбачають масових скорочень, проте у нових структурах не відтворюватиметься низка посад, головним чином – керівного й управлінського складу відповідних служб регіональних філій.


Він також наголосив, що адміністрація і надалі у ході структурних перетворень дотримуватиметься соціальних стандартів, визначених відповідними законами і нормативними актами, а чинна Галузева угода і колдоговори діятимуть до ухвалення колдоговору ПАТ.


Про реалії та перспективи укладання нового колективного договору ПАТ «Укрзалізниця» колег поінформував перший заступник Голови профспілки Олександр Мушенок.


Тема виступу головного правового інспектора праці Ради профспілки Миколи Бєльченка – «Вдосконалення системи громадського контролю за додержанням роботодавцями законодавства про працю, умов чинної Галузевої угоди та колективних договорів». Він також окреслив завдання правової інспекції праці у сучасних умовах.


Про особливості розрахунку середньої заробітної плати і нарахувань на індекс інфляції та порядок визначення розміру нарахувань розповіла провідний спеціаліст відділу економічної роботи, організації праці і заробітної плати Олена Булавін.


Із презентацією на тему «Шляхи реформування  пенсійної системи в Україні. Недержавне пенсійне забезпечення та перспективи його розвитку на сучасному етапі» перед присутніми виступив експерт реанімаційного пакету реформ, заступник директора ТОВ «Пенсійно-актуарний консультант», автор популярних книг про недержавні пенсійні фонди, кандидат технічних наук Олександр Ткач.


Відділ інформації Ради профспілки