Фотогалерея

Відкриваючи захід, перший заступник Голови профспілки Михайло Сінчак згадав, як десять років тому було ухвалено рішення про створення Молодіжної ради профспілки. З ініціативою тоді виступило старше покоління профспілкових працівників: «Ми розуміли, що профспілка не зможе існувати, якщо не буде підживлюватися молодими кадрами. З іншого боку, саме у нашій профспілці у молодих працівників більше можливостей і для реалізації громадських ініціатив, і для захисту своїх трудових прав та соціально-економічних інтересів. Ми хотіли, щоб членство у профспілці було усвідомленим, адже долучаючись до молодіжного руху, працівники зсередини бачать, що таке профспілка. А ми завдяки системі профспілкового навчання виховуємо або профспілкових працівників, або активістів з визначеною життєвою позицією, здатних висловити і відстояти свої погляди».

Іншою функцією молодіжних рад, важливість якої підкреслив М.Сінчак, є представництво інтересів молоді: зараз молодіжні лідери входять до профорганів усіх рівнів і мають право голосу. Наприклад, голова Молодіжної ради профспілки І.Ов’єдо Альмуедо є членом президії Ради профспілки, молодіжні лідери неодноразово виступали на засіданнях Ради профспілки, порушували актуальні питання, у тому числі і в присутності керівників Укрзалізниці, Міністерства інфраструктури.

Але одне з головних завдань профспілкової молодіжної організації, наполіг у своєму виступі перший заступник Голови профспілки, – навчити молодь захищати та відстоювати свої права і права колег. І на це профспілка не шкодує зусиль: для молоді проводяться семінари, тренінги, зустрічі з профпрацівниками, молоді активісти долучаються до реалізації різноманітних профспілкових проектів, зустрічей з керівництвом, перевірок тощо.

Важливим моментом є обізнаність молоді у справах профспілки. Тому на всіх заходах молодих активістів інформують про профспілкові ініціативи, актуальні питання роботи профорганів і галузі. Не стала винятком і ця зустріч: М.Сінчак повідомив, над якими питаннями зараз працюють профпрацівники, як відбувається діалог з Міністерством інфраструктури і Укрзалізницею. Одними з перших молоді активісти дізналися про прийняття Кабміном постанови “Про утворення публічного акціонерного товариства «Українська залізниця»”, укладання нашою профспілкою угоди з мережею автозаправок «WOG» у рамках дисконтної програми.

Про важливість для профспілки активного молодіжного руху говорив і голова дорожньої профорганізації Одеської залізниці Анатолій Прокопенко. Він пригадав, як було проведено перший молодіжний форум профспілки, розповів про роботу, яку веде дорпрофсож, зокрема про успіхи діалогу з керівництвом залізниці щодо домовленостей про повний робочий тиждень для одеських залізничників, виділення коштів на розвиток оздоровниць тощо.

Виступила перед молодими колегами і голова Молодіжної ради проспілки Ірина. Ов’єдо Альмуедо. Вона поінформувала про роботу української делегації на ІV Міжнародному молодіжному форумі Міжнародної конфедерації профспілок залізничників і транспортних будівельників (МКПЗ), що проходив 3–6 червня в місті Барановичі (Республіка Білорусь).

Формат тренінгу передбачав активну форму роботи, поєднання теоретичних і практичних занять. І готуватися до нього молоді активісти почали заздалегідь: на захід вони приїхали з готовими соціальними проектами, які потім презентували колегам, використовуючи навички, здобуті у ході тренінгу.

Навчальний процес було побудовано за декількома сучасними напрямками: проектний менеджмент, тімбілдінг (формування команди і ефективна командна робота), управління часом, риторика і публічні виступи, інформаційна робота.

Крізь призму отриманих знань учасники розглянули соціальні проекти профспілки: дисконтну програму, Професійний недержавний пенсійний фонд «Магістраль», страхування членів профспілки від нещасних випадків і природної смерті на виробництві, мобільну корпорацію life:), приклали їх і до власної діяльності.

Знайомство з кожним навчальним напрямком відбувалося активно, у формі бізнес-ігор. Учасникам довелося навчитися швидко й ефективно домовлятися, визначати цілі власних проектів, формувати кроки з їх реалізації, оцінювати ризики і шляхи їх подолання, визначати критерії успіху. Свої проекти активісти захищали, використовуючи знання з риторики і правила публічних виступів.

Молодіжні лідери високо оцінили інтенсивний тренінг. Завдяки отриманим навичкам вони планують упорядкувати роботу своїх рад, використовуватимуть нові знання при організації різноманітних заходів, реалізації профспілкових проектів.

У заході взяли участь і деякі партнери профспілки за дисконтною програмою. Вони також презентували свої послуги молодим залізничникам і підготували сюрпризи. Так, представник давнього партнера дисконтної програми – банку «Траст» розповів, що кредити зі знижкою щомісяця отримують близько 50 членів профспілки. Він повідомив, що банк з цікавістю розгляне пропозиції спілчан щодо кредитних продуктів, у яких вони зацікавлені. Приємним подарунком від партнера стала екскурсія до Білгород-Дністровської фортеці. А інший партнер – компанія «Альфа страхування» лише розпочинає роботу з профспілкою, але пропонує значну знижку на свої послуги. Компанія безкоштовно застрахувала учасників заходу на час його проведення, а також подарувала їм волейбольні м’ячі, які після змагань були передані дитячій оздоровниці імені Л.Шевцової.

Олена РОМАНОВА, провідний фахівець відділу інформації Ради профспілки