Занепокоєння з цього приводу Голова профспілки В.Ткачов висловив у листі до керівництва Укрзалізниці ще в травні («ВІСНИК» № 11 (550)* 11 червня 2010 р.). Повторне звернення було надіслано 16 червня, а вже наступного дня профлідер наголосив на проблемі під час наради за участі начальника Головного управління матеріально-технічних ресурсів Ю.Джиги, директора ДП «Укрзалізничпостач» Т.Олійник і завідувача відділу охорони праці, головного технічного інспектора праці Ради профспілки В.Дорошенка. Відповідальні за постачання особи запевнили, що ситуацію буде виправлено у найкоротші строки.


Проте здійснити це, на жаль, не вдалося: хоча, за оперативними даними залізниць, показники і поліпшилися, але станом на 1 липня за жодною з позицій план, доведений на перше півріччя, не виконано.


Викликає тривогу ситуація із постачанням на Донецьку і Південно-Західну залізниці сигнальних жилетів: туди від початку року не надійшло жодної одиниці зазначеної продукції. Кирзовими чоботами лише на 10 % забезпечено Одеську магістраль, на 17 % – Південну і на 22 % – Львівську, а комбінованими рукавицями: Південну залізницю – на 27 %, Львівську – на 32 %, Південно-Західну – на 38 % до плану.


Тож Рада профспілки вкотре змушена наполягати на своєчасному забезпеченні працівників галузі спецодягом, спецвзуттям та іншими ЗІЗ. А тому знову постає питання: чи не варто повернути функції придбання спецвзуття та інших засобів індивідуального захисту на залізниці, як неодноразово пропонувала профспілка?

Відділ інформації Ради профспілки