Члени профсекції та голови відповідних профорганізацій обговорили дії профкомів в умовах впровадження роботодавцями скорочення штату (оптимізації), неповного робочого тижня, робіт у святкові та вихідні дні, стан реагування на порушення чи недотримання трудового законодавства тощо. Також вони принагідно підготували перелік актуальних питань для зустрічі із представниками Товариства.


Запитань і проблем у локомотивників накопичилось чимало. Тож розмова із директором із стратегічного розвитку та інвестиційної політики А.Саболевським, в. о. директора Департаменту локомотивного господарства С.Павловим і його заступником О.Богдановим, заступником директора Департаменту стратегічного розвитку та планування ПАТ «Укрзалізниця» О.Карначевим виявилися тривалою і конструктивною.


Представники адміністрації роз’яснили основні моменти у процесі структурних перетворень в локомотивному господарстві, адже у працівників і профлідерів є побоювання і сумніви щодо доцільності і своєчасності кардинальних змін. Учасники засідання висловили найгостріші з них, на що отримали детальні відповіді, а також запевнення, що Товариство завжди готове до діалогу і враховуватиме усі «плюси» і «мінуси», висловлені трудовими колективами.


У першу чергу, працівники на місцях наголошують на болючій проблемі – недостачі запасних частин, незадовільному стані локомотивів і досить неохоче підтримують ініціативу щодо виокремлення ремонтної складової і відриву її від експлуатаційної. Проте час і сучасний ринок диктують свої вимоги, і їх необхідно враховувати, тож члени профсекції також висловили свою готовність співпрацювати з адміністрацією для досягнення спільної мети без шкоди й матеріального збитку для працівників.


Під час заходу було ухвалено рішення щодо остаточної редакції п. 3.8 Положення про особливості регулювання робочого часу і часу відпочинку окремих категорій працівників…, яке буде додатком до колективного договору, щодо тривалості безперервної роботи локомотивних бригад і моторвагонного рухомого складу.


Присутні у залі локомотивники поспілкувалися з провідним спеціалістом відділу економічної роботи, організації праці і зарплати О.Булавін та отримали відповіді на запитання щодо виплати надбавки за професійну майстерність, оплати часу слідування локомотивних бригад тощо.


Розглянуто лист профкому локомотивного депо ім. Т.Шевченка регіональної філії «Одеська залізниця» з приводу захисту конституційного права на пенсію за вислугу років, а також відстоювання права локомотивних бригад на додаткову відпустку за роботу зі шкідливими і важкими умовами праці. У листі викладено пропозиції запросити до участі у навчальному семінарі голів профорганізацій усіх локомотивних депо та повторно направити до органів державної влади звернення з приводу негативних положень Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій». Висловлено вдячність Раді профспілки за принципову позицію, наголошену у Зверненні до Конституційного суду щодо збереження пенсій за вислугу років для громадян, зокрема певних категорій залізничників.


Також членам профсекції було запропоновано до розгляду опубліковану фахівцями-медиками статтю «Загальносоматична та професійна патологія у працівників локомотивних бригад», якою визначено патології та професійні захворювання машиністів та їх помічників під дією несприятливих виробничих чинників.


За результатами роботи професійної секції оформлено протокол, який буде використано для подальшої роботи.


Відділ інформації Рад профспілки