Зареєстрований у Парламенті 18 грудня 2019 року законопроєкт, наголошено у зверненні, дуже важливий для залізничників у зв’язку з позбавленням у 2017 році права виходу на пенсію за вислугу років деяких категорій працівників, які безпосередньо здійснюють організацію перевезень і забезпечують безпеку руху на залізничному транспорті:

«Попри скасування права виходу на пенсію за вислугу років залізничникам, вони продовжують працювати на своїх робочих місцях та будуть і надалі зайняті на роботах, виконання яких призводить до втрати професійної працездатності раніше настання пенсійного віку. Це може мати небезпечні наслідки як для працівника, так і для залізничної галузі та країни в цілому. Адже аналіз причин аварій та катастроф, що мали місце на транспорті як в Україні, так і в інших державах, вказує на пряму залежність цих випадків від нервово-емоційної перевтоми та фізичного зносу персоналу, що безпосередньо пов’язане з високим ризиком і відповідальністю, зокрема за безпеку руху на залізничному транспорті».

У листі також зазначено, що, категорично не погоджуючись з порушенням законних прав спілчан, профспілкою було подано електронну петицію до Верховної Ради України минулого скликання щодо законодавчого врегулювання питання відновлення конституційних прав залізничників. Петиція набрала більш як 25 тис. голосів і Комітетом  з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення було розроблено та зареєстровано відповідний законопроєкт, проте він, на жаль, не був  розглянутий у сесійній залі.

Рада профспілки офіційно звернулася до очільника Парламенту та керівника профільного Комітету із закликом сприяти розгляду законопроєкту «Про запровадження програм пенсійного забезпечення за вислугу років» (реєстр. №  2617) на найближчому пленарному засіданні Верховної Ради України.