Обговорено низку актуальних питань соціально-економічного спектру. Йшлося, зокрема, про перспективи затвердження фінансового плану залізниць на 2014 рік та про те, що, перш за все, турбує профспілку – його соціальну складову: медичне страхування, зростання заробітної плати залізничників, виплату винагороди за підсумками роботи в 2013 році, розвиток галузевого недержавного пенсійного забезпечення, утримання соціальної сфери та виконання інших зобов’язань за Галузевою угодою і колективними договорами.

Йшлося також про державну підтримку залізничного транспорту, а також реформування галузі, перспективи створення АТ «Укрзалізниця».

Під час зустрічі особливо наголошено на необхідності збереження  робочих місць і професійного кадрового потенціалу галузі, що є запорукою стабільної роботи залізничного транспорту України.

Вадим Ткачов передав Міністру інфраструктури Максиму Бурбаку лист зі зверненням  профспілки залізничників і транспортних будівельників з приводу дотримання виваженого підходу до кадрових змін в системі  залізничного транспорту України, адже саме від цих рішень залежить безпека руху, стабільність в господарській діяльності, соціальна захищеність членів багатотисячного професійного колективу, а відповідно і членів їх сімей.

У ході бесіди ставилися питання щодо ініціювання знов питання про повернення  учбових закладів у підпорядкування Мінінфраструктури, відміну відповідного наказу Укрзалізниці стосовно комп’ютерного комплектування поїзних бригад тощо.

Спілкування учасників заходу відбулося в форматі відвертого, конструктивного діалогу та порозуміння з приводу нагальних проблем сьогодення. Наголосивши на тому, що країна перебуває наразі у скрутному економічному, політичному та зовнішньо-політичному стані, Міністр висловив сподівання, що, лише об’єднавши  зусилля, можна з часом виправити ситуацію і в країні, і в нашій галузі. Міністр запропонував, зокрема, надати йому конкретні пропозиції щодо вирішення окремих проблем, зокрема, організації оздоровлення в непростий сезон 2014 року, особливо дітей залізничників.

Міністерство надасть відповіді на порушені профспілкою питання.

Відділ інформації Ради профспілки