Доповідачі виклали своє бачення ситуації в галузі, а також чинників, які негативно вплинули на виконання низки положень її головного соціального документа.

М.Бланк зазначив, що наразі пріоритетними для керівництва галузі є питання завершення утворення АТ «Укрзалізниця» і повернення режиму повного робочого часу. Він запевнив, що прагне конструктивного соціального діалогу з профспілкою і відкритий до пошуку шляху вирішення гострих питань.
 
В.Ткачов зауважив, що профспілка розуміє всю гостроту ситуації в країні і галузі і не вдаватиметься до дій, які можуть її розхитати, але наполягає на необхідності забезпечення соціального захисту залізничників, дотримання трудового законодавства, виконання норм охорони праці, зокрема – вчасного надання працівникам якісного спецодягу і спецвзуття та інших ЗІЗ. Головним завданням на сьогодні профспілка вважає повернення до режиму повного робочого часу, зростання заробітної плати на рівень інфляції, налагодження достовірного обліку і оплати відпрацьованого робочого часу, у тому числі – у вихідні дні та надурочний час, приведення штату залізниць до нормативної чисельності тощо. Він запевнив, що профспілка використовуватиме усі законні шляхи для вирішення зазначених питань.

Учасники засідання визнали, що зобов’язання сторін за Галузевою угодою в 2014 році в основному виконувалися і ухвалили з цього приводу відповідну постанову, якою, зокрема, затверджено вимоги профспілки до Державної адміністрації залізничного транспорту України та Кабінету Міністрів України.

На засіданні також внесено зміни до Статуту профспілки, затверджено профбюджет на 2015 рік, а також звіт про виконання профбюджету в 2014-му.
 
Наприкінці засідання Вадим Ткачов виступив із заявою про складання повноважень Голови профспілки та висловив прохання про підтримку його рішення з боку членів Ради, що було з порозумінням задоволено. 

Тож новим Головою одноголосно обрано Вадима Бубняка, який до того працював в апараті Ради профспілки технічним інспектором праці, а ще раніше очолював профспілкові організації різних рівнів –  Луганську територіальну та дорожню Донецької магістралі.

Зазначимо, що Вадим Ткачов 18 березня цього року знову обраний Головою Федерації профспілок транспортників України.

Відділ інформації Ради профспілки