Профорганізації усіх рівнів 7–13 жовтня провели різноманітні заходи із залученням спілчан, представників адміністрації, фахівців з охорони праці та громадськості, поширили серед залізничників і пасажирів актуальну інформацію про мету акції, підготували наочні матеріали щодо безпеки на залізничному транспорті. Відбулися збори, зустрічі в колективах з проблемних питань тощо. При проведенні заходів, приурочених «Тижню дій МФТ», широко використовувалась символіка профспілки й МФТ.

Здійснено перевірки дотримання трудового законодавства, виконання Галузевої угоди та колдоговорів щодо соціально-економічного захисту спілчан. На виявлені недоліки вказано керівництву для своєчасного їх усунення.

ДОНЕЦК
Массовые мероприятия проведены совместными усилиями профсоюзных и хозяйственных органов, молодежных советов, общественных формирований по безопасности движения и охране труда. Председатель дорожной профорганизации Донецкой магистрали В.Бубняк, специалисты дорпрофсожа и теркомов встретились с членами профсоюза на рабочих местах, ответили на их вопросы, проконсультировали во время личного приема.
В результате проверок устранена задолженность по обеспечению спецобувью электромехаников Краснолиманской дистанции сигнализации и связи. Терком направил службе перевозок дороги обращение об установлении льгот и компенсаций за вредные условия труда, предусмотренных колдоговором приемщикам поездов станции Красный Лиман.
Все работники восстановительного поезда Родаково обеспечены спецодеждой и спецобувью, однако в ходе проверки отмечено, что для них не предусмотрена выдача сигнальных жилетов и подшлемников, которые необходимы в работе. Также выявлены нарушения в учете и оплате рабочего времени.

ЛЬВІВ
Керівництво Львівської магістралі і дорпрофсож оголосили конкурс дитячого малюнка “Охорона праці очима дітей”. Фінальний етап творчого змагання відбувся напередодні «Тижня дій МФТ», у ньому взяли участь понад 50 робіт юних учасників з усіх залізничних вузлів. Організатори відзначили, що діти виявили неабияку обізнаність у питаннях охорони праці та запобігання можливим ризикам, тематика плакатів стосувалися не лише безпеки на виробництві, а й поведінки на об’єктах залізничного транспорту. Переможців і призерів нагороджено подяками і подарунками.

ОДЕССА
В течение недели проведены собрания, конференции трудовых коллективов с участием специалистов дорпрофсожа и теркомов, проверки. Выявленные нарушения правил и норм охраны труда, безопасности движения поездов, технологической дисциплины, недостаточная укомплектованность утепленными сапогами рассмотрены на заседании президиума Одесского дорпрофсожа. Многие недостатки устранены на месте, остальные взяты на контроль.
В ходе проверок отмечено и положительное в вопросах создания надлежащих условий и охраны труда. К примеру, в вагонных депо установлены стеклопакеты в душевых, гардеробных, комнатах приема пищи и вспомогательных цехах. В автотранспортных гаражах заменены ворота боксов и окна.
С участием работников военизированной охраны и транспортной милиции проведено 16 рейдов, в ходе которых предотвращена кража железнодорожного имущества, обеспечивающего безопасность движения поездов.

ХАРКІВ.
В усі структурні підрозділи Південної залізниці було направлено 3 тис. інформаційних плакатів. Харківським, Сумським, Полтавським і Куп’янським теркомами проведено 57 перевірок стану охорони праці. Виявлені недоліки представлено керівникам для усунення. Гостро, зокрема, стоять питання щодо, атестації робочих місць, санітарно-побутового стану приміщень, забезпечення працівників спецодягом, миючими засобами тощо.
Фахівці теркому приділили особливу увагу в бесідах з працівниками 12-го околодку Ізюмської дистанції колії роз’ясненню умов договору страхування спілчан від нещасних випадків на виробництві, а трудящих станції Ізюм поінформували про недопущення несанкціонованого втручання в роботу залізничного транспорту і насилля щодо персоналу. Профпрацівники відзначили, що в приміщенні посту ЕЦ станції проводиться капітальний ремонт, монтувалась нова система опалення. Тут встановлено металопластикові вікна, кондиціонер, обладнано кімнати приймання їжі, санвузли. Працівники своєчасно забезпечуються комплектами спецодягу і засобами індивідуального захисту.
Профком електровозного депо Харків «Жовтень» тримає на постійному контролі дотримання режиму праці і відпочинку локомотивних бригад, залучення до роботи у вихідні дні й надурочно, строки виплати й правильність нарахування заробітної плати. Щодня перевіряються санітарно-побутові умови.

ДНІПРОПЕТРОВСЬК
Фахівці дорпрофсожу разом із представниками територіального управління Держгірпромнагляду перевірили дотримання вимог охорони праці у Дніпропетровському моторвагонному депо. Усунено зауваження щодо складання графіків роботи на станціях Верхньодніпровськ, Улянівка, Воскобойня, Обвідна.
Кримський терком профспілки провів виїзні зустрічі зі спілчанами на станції Остряково, в сімферопольських дистанціях колії та електропостачання. Залізничники поділилися наболілими питаннями, зокрема, щодо недостачі зимового спецвзуття, несправедливого притягнення до дисциплінарної відповідальності, недоукомплектованості штату. Всі пропозиції, зауваження та недоліки по кожному структурному підрозділу узагальнено і передано на контроль у профкоми.
Під час зустрічей встановлено, що у структурних підрозділах гостро відчувається дефіцит запчастин, матеріалів, інструменту, є проблеми зі спецодягом і спецвзуттям. Часто використовується ручна праця там, де можливе застосування сучасних технічних засобів і пристроїв.

За повідомленнями прес-центрів дорпрофсожів і теркомів профспілки