В.Бубняк звернув увагу Ш.Аджунера та членів Наглядової ради на відсутність державної підтримки галузі протягом більш ніж 26 років, як це передбачено Законом України «Про залізничний транспорт», а також  на неповну компенсацію галузі витрат за перевезення пільгових категорій громадян.


Самоусунення держави від виконання визначених законом зобов’язань ускладнює роботу компанії та призвело до накопичення багатомільярдних боргів, наголосив лідер профспілки. Саме через це у Публічного акціонерного товариства на сьогодні немає можливості для суттєвого підвищення заробітної плати його працівникам, щоб вийти на конкурентоздатний рівень оплати праці, подолати вкрай негативну тенденцію, що набирає справді катастрофічних обертів, тобто зупинити відтік висококваліфікованих кадрів. Крім цього, значно затягується процес виплати винагороди працівникам за підсумками роботи в 2017 році, не реалізовуються в повному обсязі інші соціальні програми тощо.


Невирішені системні проблеми лягають додатковим тягарем на плечі залізничників, які сумлінно й відповідально ставляться до виконання своїх обов’язків – забезпечувати безперебійний рух та безпеку пасажирських і вантажних перевезень, а тому  заслуговують на підвищення рівня соціально-економічного захисту, покращення добробуту своїх сімей.


Голова профспілки В.Бубняк передав Голові Наглядової ради ПАТ «Укрзалізниця» відповідного листа та висловив сподівання, що в процесі соціального діалогу на рівні такого органу, як Наглядова рада, сторонам вдасться ефективно вирішувати питання соціально-економічного захисту залізничників.

 
Ш.Аджунер з порозумінням поставився до висловленої позиції та запевнив про готовність до відкритого соціального діалогу з профспілкою залізничників і транспортних будівельників України з вирішення усіх зазначених питань.

 

Своє бачення щодо вирішення проблем, що накопичилися на залізничному транспорті, також висловили незалежний член Наглядової ради ПАТ «Укрзалізниця» К.Кун і член Наглядової ради – представник держави І.Юрик.


В. о. Голови правління ПАТ  «Українська залізниця» Є.Кравцов підтвердив свою позицію щодо подальшої співпраці в рамках соціального діалогу з профспілкою залізничників і транспортних будівельників України.

Голова Наглядової Ради Ш.Аджунер  запросив Голову профспілки В. Бубняка,  як підписанта чинної Галузевої угоди, до участі у засіданнях Наглядової ради Товариства.


Відділ інформації Ради профспілки