Як зазначив В.Бубняк, такі зустрічі є знаковими заходами, і профспілка ініціює їх для вирішення нагальних гострих питань. Тож і зараз її необхідність спричинена складною ситуацією та соціальною напругою у трудових колективах.


Представники профспілки порушили ті питання, рішення яких вимагають залізничники і від профспілки, і від адміністрації.


Найперше з них – це підвищення заробітної плати. Додаткова премія, яка введена керівництвом «Укрзалізниці» як оперативний і тимчасовий захід для утримання в галузі працівників гостродефіцитних професій, є вагомою мотивацією, але через непрозорість і незрозумілість принципів її нарахування викликає нерозуміння і скарги у колективах. До того ж, через низьку заробітну плату та важкі умови праці ті професії, які зараз не вважаються дефіцитними, можуть стати такими вже за кілька місяців. Тому профспілка наполягає, що підвищення має стосуватися всіх працівників галузі.


Інша важлива вимога профспілки – це підвищення суми добових витрат залізничникам при відрядженні, адже наявна не задовольняє навіть частини потреб.


Також йшлося про необхідність прискорити роботу над проектом колективного договору ПАТ «Укрзалізниця», але, як неодноразово наголошено при зустрічі, не за рахунок його якості та наповненості. Адже колективний договір ПАТ «Укрзалізниця» не має програвати чинним Галузевій угоді та колдоговорам залізниць.


Ще одна гостра проблема – відсутність у молоді мотивації працювати на залізниці. Представники профспілки запропонували зараховувати до стажу роботи час навчання працівників галузі у профільних учбових закладах, а також активізувати житлову програму для закріплення у галузі кваліфікованих працівників.


Проблема забезпечення житлом – ще одна, якій на зустрічі приділили багато уваги. Для її вирішення мають враховуватися всі можливості: побудова житла силами ПАТ «Укрзалізниця», переобладнання під житло нежитлових та закинутих будівель, участь роботодавця у кредитуванні працівників, компенсація витрат на оренду житла тощо.


Важливим мотиваційним чинником є і надання залізничним підприємствам можливості бронювання своїх військовозобов’язаних працівників, адже вони виконують важливі завдання як для функціонування держави й армії, так і для цивільного населення.


Порушувались і інші питання, зокрема багато проблем виникає нині з оздоровленням. Профлідери вимагають побудувати логічний і зрозумілий механізм фінансування оздоровчих закладів, здешевлення путівок, надання усім працівникам рівних можливостей їх придбання.


Також йшлося про недостатню забезпеченість залізниць і виробничих підрозділів матеріалами і запчастинами, необхідність броні залізничних квитків для працівників галузі, розвиток соціальних програм. Необхідно заздалегідь і якісно вирішувати питання з новорічними подарунками дітям залізничників, аби врахувати регіональні особливості святкувань, а також вік дітей та інші важливі моменти. Потребують розвитку спортивний рух і художня самодіяльність тощо.


Є.Кравцов запевнив, що буде взято до уваги усі пропозиції профспілки.
Так, за результатами зустрічі домовлено, що вже найближчим часом розмір добових при відрядженні буде підвищено до 150 грн. Керівник «Укрзалізниці» зазначив, що на наступний рік заплановано збільшення фінансування будівництва житла, в першу чергу фінансуватимуться  об’єкти, які можна завершити у короткі терміни. Врахує «Укрзалізниця» й інші пропозиції щодо покращення житлових умов працівників.


Щодо питання підвищення ставок і окладів, за словами Є.Кравцова, «Укрзалізниця» шукає можливі джерела для цього, але наразі вони обмежені.


Зокрема, окрім підвищення тарифів на залізничні перевезення, яке активно блокується бізнесом, такі ресурси можна отримати у разі зменшення податку на землю, звільнення від акцизного податку на дизельне пальне, залучення інвестиційних проектів для фінансування низки видатків, компенсації коштів місцевими бюджетами за приміські пасажирські перевезення тощо. Проте вирішення цих питань вимагає часу.


Втім, сторони домовилися, що до кінця тижня ПАТ «Укрзалізниця» надасть профспілці розрахунки для пошуку ресурсів підвищення тарифних ставок і посадових окладів залізничникам.


Відділ інформації Ради профспілки