logo_zal.png alians.png uz.png

Укрзалізниця, профспілка залізничників і транспортних будівельників України та Альянс: спільна акція із профілактики ВІЛ-інфекції в Україні

29 листопада МБФ «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні» спільно з Державною  адміністрацією залізничного транспорту України «Укрзалізниця» та профспілкою залізничників і транспортних будівельників України проводять інформаційно-профілактичну акцію одразу на чотирьох ключових залізничних вокзалах:

–  Київ-Південний,
– Дніпропетровськ-Головний,
– Львів-Пасажирський
– Харків-Пасажирський

Акція організована у рамках Всеукраїнської кампанії з профілактики ВІЛ-інфекції «Безпечне життя» напередодні Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, що відзначається щороку 1 грудня.

Головна мета заходу – сприяти формуванню у населення знань з проблеми ВІЛ та моделей безпечної поведінки шляхом проведення активної профілактичної роботи.

Протягом двох годин – з 09:00 до 11:00 – усі бажаючі пасажири отримають можливість одержати інформаційні матеріали та практичні рекомендації з профілактики ВІЛ безпосередньо на території вокзалів. Окрім того, біля входів на вокзали будуть розташовані мобільні амбулаторії, де кожен зможе пройти експрес-тестування на ВІЛ та інші інфекційні захворювання.

За останніми даними, в Україні статевий шлях передачі ВІЛ-інфекції вийшов на перше місце та наразі становить 55.5% від усіх нових випадків інфікування. На сьогодні щодня більше 13 осіб в Україні інфікується ВІЛ. Тому, забезпечення населення відповідною інформацією і засобами профілактики буде сприяти зниженню поширення  ВІЛ-інфекції та інших хвороб, які передаються статевим шляхом. 

Альянс-Україна розпочав Всеукраїнську кампанію з профілактики ВІЛ-інфекції «Безпечне життя» у вересні 2012 року з метою пропаганди здорового способу життя шляхом забезпечення профілактики поширення ВІЛ-інфекції серед загального населення. Кампанія  проводиться в рамках виконання Загальнодержавної програми  з забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, допомоги та лікування ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД  на 2009-2013 роки, затвердженої Законом України від 19 лютого 2009 року № 1026-VI, в частині проведення освітньої та роз’яснювальної роботи з пропаганди здорового способу життя, духовних, морально-етичних, культурних цінностей та відповідальної поведінки. Акція підтримана Агентством США з міжнародного розвитку, Фундацією Леві Строс та Глобальним фондом для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією.

Вик.:  Карен Мадоян
Менеджер з питань комунікацій
Тел.: 050 2150503