Між сторонами соціального діалогу відбулась предметна дискусія. Увагу профпрацівників було зосереджено, перш за все, на факті неповного введення в дію до 1 квітня п. р. Положення про оплату праці в ПАТ, що викликає багато нарікань і справедливого незадоволення у працівників та створює соціальну напругу в трудових колективах, провокуючи таким чином через низку заробітну плату наймасштабніший за останній час відтік кваліфікованих кадрів із залізничного транспорту та посилюючи інші негативні тенденції. Адміністрація пояснила непередбачену затримку з введенням в дію усіх додатків до зазначеного Положення через вкрай низки основні показники за підсумками роботи галузі в березні 2018-го. Тож в. о. Голови правління Товариства Є.Кравцов запевнив, що Положення у повному обсязі буде впроваджено з 1 квітня п. р., та сподівається на конструктивний соціальний діалог з профспілкою залізничників і транспортних будівельників України. Зокрема, дав доручення підлеглим негайно вирішити комплекс серйозних проблем щодо організації відпочинку працівників та їхніх дітей влітку.

 

Виступили голови Одеської та Лиманської дорожніх профорганізацій А.Прокопенко і Л.Бессарабов, територіальних профорганізацій: Івано-Франківської – Б.Грицак, Полтавської – М.Маслак, Київської – О.Бєліков, Конотопської – В.Шмаглій, Запорізького – О.Семерунь, об’єднаного профспілкового комітету Львівської дирекції залізничних перевезень І.Маційовський та інші.

 

На численні злободенні запитання, що містились у виступах колег з трибуни та із залу, відповіли очільник «Укрзалізниці» Є.Кравцов, член правління Товариства Ж.Марчек, директор з управління персоналом та соціальної політики Є.Козак та його заступник, начальник управління соціальної політики О.Безпалько.

 

За підсумками обговорення головного питання порядку денного затверджено постанову.

 

Розглянуто ряд інших питань профспілкової діяльності, зокрема виконання профбюджету за 2017 рік.

Відділ інформації Ради профспілки