Наказ № 414-Ц/од від 28 листопада 2013 р.

«Про підвищення годинних тарифних ставок та посадових окладів»

Відповідно до статей 9 та 15 Закону України «Про оплату праці», постанови Кабінету Міністрів України від 8.02.1995 р., № 100 «Про затвердження Порядку обчислення середньої заробітної плати», Галузевої угоди між Державною адміністрацією залізничного транспорту України та профспілками на 2002–2006 роки (зі змінами та доповненнями), дію якої пролонговано до 2015 року,

НАКАЗУЮ:
1. Підвищити з 1 січня 2014 року на 5 % годинні тарифні ставки та посадові оклади, передбачені наказом від 24.03.2011 р., № 098-Ц «Про вдосконалення організації заробітної плати і введення нових тарифних ставок та посадових окладів працівників залізничного транспорту» (зі змінами та доповненнями), з урахуванням наказів Укрзалізниці від 17.06.2011 р., № 293-Ц, від 26.09.2011 р., № 540-Ц, від 25.04.2012 р., № 152-Ц, від 5.09.2012 р., № 320-Ц, від 10.06.2013 р., № 183-Ц/од, від 29.07.2013 р., № 238-Ц/од «Про підвищення годинних тарифних ставок та посадових окладів». Округлення проводити за правилами математики: посадових окладів – до гривні, а годинних тарифних ставок – до копійки.

2. Керівникам підприємств, установ та організацій, підпорядкованих Укрзалізниці, та їх відокремлених підрозділів забезпечити:

2.1. перегляд штатних розписів зі встановленням посадових окладів у межах схеми посадових окладів з урахуванням кваліфікації, ділових якостей працівника, обсягу та складності виконуваних робіт;

2.2. коригування заробітної плати та інших виплат, що враховуються при визначенні середньої заробітної плати за час усіх видів відпусток і проходження медичних оглядів, за період до 1 червня 2013 року на коефіцієнт 1,015, за період з 1 червня до 1 серпня 2013 року – на коефіцієнт 1,01, за період з 1 серпня 2013 року до 1 січня 2014 року – на коефіцієнт 1,005;

2.3. проведення індексації грошових доходів працівникам, сума збільшення грошових доходів яких менша від суми індексації.

3. Підвищення посадових окладів керівників підприємств, з якими укладено контракти, проводити на підставі додаткових угод.

4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Генерального директора згідно з розподілом обов’язків.

З профспілкою залізничників і транспортних будівельників України погоджено.

Генеральний директор Укрзалізниці С.П. Болоболін

 

ДО ТЕМИ


Повідомлення Прес-центру Укрзалізниці presscenter@uz.gov.ua

Залізничникам буде підвищено тарифні ставки та оклади на 5%

Під час засідання Ради профспілки залізничників і транспортних будівельників України за участі Генерального директора Укрзалізниці Сергія Болоболіна, стало відомо про чергове підвищення тарифних ставок та окладів працівникам залізничної галузі на 5%.


27 листопада Генеральний директор Укрзалізниці Сергій Болоболін взяв участь у засіданні Ради Профспілки залізничників і транспортних будівельників України, яке було присвячене питанню діяльності профспілкових організацій в сфері захисту трудових прав в умовах реформування галузі. У ході засідання обговорювалися перспективи розвитку галузі, забезпечення соціальних зобов’язань, передбачених положеннями Галузевої угоди між Укрзалізницею і галузевою профспілкою та колективними договорами на підприємствах галузі та інші важливі питання.

Генеральний директор Укрзалізниці вислухав профспілчан, поінформував присутніх про загальний стан справ в галузі та повідомив, що заплановане  чергове підвищення працівникам галузі годинних тарифних ставок та посадових окладів на 5% (як це передбачає Галузева угода) відбудеться,  однак запропонував членам профспілки самим визначитися із часом впровадження підвищення, щоб галузь змогла краще витримати фінансове навантаження в умовах значного зменшення обсягів  вантажоперевезень, які формують основну дохідну частину фінансово-економічних показників галузі.

«При підвищенні зарплати на 5% середньомісячне фінансове навантаження галузі збільшиться в середньому на 90-100 млн грн. А в річних обсягах – орієнтовно це збільшення наших витрат на зарплату на 1 млрд гривень. Ми прогнозуємо, що у наступному році обсяг вантажоперевезень збільшиться орієнтовно на 1%, що дозволить профінансувати збільшення зарплатного фонду», – пояснив Генеральний директор Укрзалізниці.

«Я готовий вже завтра підписати наказ про підвищення з 1 січня, якщо ви підтримаєте пропозицію про запровадження підвищення з 1 січня 2014 року», – звернувся Сергій Болоболін до профспілчан.

Рада Профспілки залізничників і транспортних будівельників України підтримала пропозицію Гендиректора Укрзалізниці щодо підвищення тарифних ставок працівникам галузі з 1 січня 2014 року.

 Голова Профспілки залізничників і транспортних будівельників України Вадим Ткачов зазначив, що з керівництвом галузі профспілка веде постійний результативний діалог і підтвердження цьому – дотримання домовленості про підвищення годинних тарифних ставок та посадових окладів працюючим у кілька етапів, що  загалом складе 15%.

Також генеральний директор Укрзалізниці повідомив, що в умовах зменшення доходів від вантажоперевезень прийнято рішення про те, що з 16 грудня 2013 року апарат Укрзалізниці тимчасово працюватиме у режимі неповного робочого тижня.


«Через зменшення обсягів вантажоперевезень до кінця 2013 року галузь недоотримає 3,5 млрд грн. від запланованих показників. Така фінансово-економічна ситуація потребує режиму економії для збереження кадрів, тому починаємо з управлінської структури – апарат Укрзалізниці  перейде на неповний робочий тиждень з 16 грудня 2013 року. Підкреслюю, це стосується лише управлінського апарату. На залізницях та підприємствах галузі питання робочого часу вирішуватимуть керівники, виходячи із ситуації, яка склалася на їхньому підприємстві та обираючи найоптимальнішу форму», – зазначив Сергій Болоболін. 


Він уточнив, що зміни у тривалості робочого тижня працівників  апарату Укрзалізниці жодним чином не вплинуть негативно на забезпечення вантажних та пасажирських перевезень.

Нагадаємо, що  у 2013 році працівникам галузі вже двічі підвищено годинні тарифні ставки та посадові оклади: з 1 червня та 1 серпня щоразу на 5%, як передбачено фінансовим планом Укрзалізниці. Середньомісячна заробітна плата працівників залізничного транспорту за 10 місяців 2013 року склала 3958,9 грн., що на 5,6 % вище відповідного періоду минулого року.

Відео-коментарі учасників засідання Ради профспілки:

Генеральний директор Укрзалізниці Сергій Болоболін:
Про збереження соціальних гарантій, перепідготовку кадрів:

Про підвищення заробітної плати в умовах зменшення обсягів перевезень:

Про введення скороченого робочого тижня в апараті Укрзалізниці:

Голова профспілки залізничників і транспортних будівельників України Вадим Ткачов
Про підсумки проведення засідання Ради профспілки залізничників та транспортних будівельників за участі Генерального директора Укрзалізниці: