Присвячена відзначенню Всесвітнього дня охорони праці (28 квітня), дискусія, організована Держгірпромнаглядом України, проходила з прямим включенням зі спеціалістами з питань охорони праці відповідних органів, міністерств та підприємств Санкт-Петербурга та Ленінградської області.

Активною була наша київська аудиторія, зокрема в дискусії з найважливіших тем виступав перший заступник Голови профспілки залізничників і транспортних будівельників України Михайло Сінчак.

Він, зокрема, розповів про ефективність громадського контролю за охороною праці, що здійснюється на всіх рівнях організацій нашої профспілки, а також про цілеспрямовану діяльність технічної інспекції праці Ради профспілки, представники якої діють на всіх залізницях України. Присутніх по обидва боки «телемосту» зацікавив досвід, накопичений майже за три роки успішної реалізації соціального  проекту  нашої профспілки зі страхування працівників-спілчан від нещасних випадків на виробництві.

Під час заходу з метою обміну міжнародним досвідом обговорювалися  також питання, пов’язані з гармонізацією  національного  законодавства  з  законодавством  ЄС  у сфері охорони праці,   атестацією робочих місць за умовами праці, соціальним партнерством у сфері охорони праці, мотивацією для роботодавців до покращання умов праці тощо.


Так, Михайло Сінчак навів цікаві приклади стосовно реабілітації після стресових ситуацій окремих категорій залізничників, зокрема, членів локомотивних бригад, що є на залізницях України. Наприклад, у локомотивних депо введено посаду психолога, тож  машиністи та їхні помічники проходять не лише обов’язкові передрейсові огляди, тестування, а також мають можливість поспілкуватися з кваліфікованим фахівцем.

Перший заступник Голови профспілки залізничників і транспортних будівельників Михайло Сінчак поінформував  колег і щодо налагодженої системи навчання всіх причетних з питань охорони праці, активної участі профспілкових організацій у формуванні відповідних розділів колективних договорів.

Щодо мотиваційного компонента  в питанні покращання умов праці, то на залізницях України та в галузевій профспілці накопичено, зокрема, багаторічній досвід проведення тематичних конкурсів на краще підприємство з охорони праці, а також серед роботодавців тощо з заохоченням переможців у тому числі й з боку відповідних профорганів.

 

Учасники «телемосту» висловили впевненість у доцільності проведення відеоконференцій, що сприятиме обміну досвідом роботи у сфері охорони праці.

Відділ інформації Ради профспілки