Нагадаємо, що цей проект передбачає впровадження додаткових норм психофізіологічної експертизи для працівників транспорту, які профспілки вважають необґрунтованими та дублюючими. Адже наразі транспортники вже проходять низку обстежень, необхідність яких підтверджено чинними державними та міжнародними нормами, а проект зазначеної постанови Кабміну не передбачає їх скасування. Тож додаткові експертизи – це знущання над працівниками шляхом вибивання нескінченних довідок та сертифікатів.

Федерація профспілок транспортників України, всеукраїнські транспортні профспілки звернулися з відкритим листом до Прем’єр-міністра М.Азарова, Міністра інфраструктури Б.Колеснікова і керівництва Міністерства охорони здоров’я з метою недопущення прийняття проекту постанови («ВІСНИК» № 10 (573) *27 травня 2011 р. і № 11 (574)* 10 червня 2011 р.). Упродовж року проект документа не погоджено ФПТУ, Федерацією профспілок України, Міністерством інфраструктури, Федерацією роботодавців, позицію транспортників підтримує і Міністерство економіки.

Проте Мінохоронздоров’я вже ініціювало створення підрозділів психофізіологічної експертизи (ПФЕ), ігноруючи правову та громадську думку. Члени ФПТУ продовжують виступати проти ухвалення проекту, зокрема, Всеукраїнська профспілка пілотів направила в Міністерство юстиції листа з проханням провести його антикорупційну експертизу. «Ми вбачаємо, що впровадження вказаного нормативно-правового акта сприятиме вчиненню корупційних правопорушень під час його застосування та буде створювати умови для легітимності корупційних діянь, а також може допускати чи провокувати їх виникнення», – зазначено у листі. Також профспілка пілотів звернулася до Міністерства охорони здоров’я із запитом щодо підстав і законності створення ПФЕ.

Відділ інформації Ради профспілки

ДО ТЕМИ
Проект постанови Кабінету Міністрів України «Питання організації проведення психофізіологічної експертизи працівників, зайнятих на роботах підвищеної небезпеки, та тих, що потребують професійного добору» було відхилено Спільним представницьким органом всеукраїнських профспілок і профоб’єднань на засіданні 3 жовтня п. р.