«Аналіз законопроекту свідчить про його недостатній вплив на забезпечення прав та інтересів працівників, особливо в умовах економічної кризи, – наголошено у листі за підписом голів профспілкових об’єднань, у тому числі В.Ткачова – Голови Федерації профспілок транспортників України. – Так, в ньому не передбачено основні принципи, на яких має ґрунтуватися трудове законодавство для забезпечення охорони прав та інтересів працівників, зокрема принципи соціальної справедливості, в тому числі справедливого розподілу результатів праці, рівної оплати за рівну працю, обов’язкової оплати всієї затраченої праці, невизнання праці товаром, безумовного пріоритету життя і здоров’я працівника».

Проект, зазначено далі у листі, містить не збалансовані між собою норми, які потребують додаткової структуризації тощо. Відсутні також норми, якими визначається правовий статус профспілок, що створює загрозу повноцінній реалізації захисних повноважень профорганізаціями, особливо на рівні підприємства. Поза проектом залишається питання регулювання колективних трудових спорів і конфліктів.

Для ефективної подальшої роботи над законопроектом лідери профоб’єднань запропонували сформувати тристоронню робочу групу із залученням науковців і практиків у галузі трудового права, експертів Міжнародного бюро праці.


Відділ інформації Ради профспілки