Розглядалося важливе питання недержавного пенсійного забезпечення. Профспілка наполягає на необхідності перерахування до кінця року на пенсійні рахунки залізничників 18 млн грн., передбачених на ці цілі цьогорічним фінансовим планом. Примирною комісією ухвалено відповідне рішення, тепер справа за Укрзалізницею – не затягувати цей процес.

Загалом у рамках трудового спору відбулося шість засідань примирної комісії під очільництвом голови Національної служби посередництва і примирення О.Окіса, за участі представників міністерств інфраструктури, соціальної політики, доходів і зборів, фінансів, економічного розвитку і торгівлі, керівників Укрзалізниці. Профспілкову сторону у трудовому спорі представляв Голова профспілки В.Ткачов, його заступники М.Сінчак і В.Лесько, голови дорожніх профорганізацій, фахівці апарату Ради профспілки.

Сторони уклали Угоду про врегулювання трудового спору, яке спиралося на рішення примирної комісії щодо кожної вимоги профспілки до Уряду.

Зокрема, враховано, що Мінінфраструктури спільно з Укрзалізницею виконано вимоги щодо підвищення тарифів на вантажні і пасажирські перевезення; проведено підвищення тарифних ставок і посадових окладів працівників галузі; укладено договори лізингу на поставку вантажних піввагонів і запропоновано Кабінету Міністрів виділити з Держбюджету у 2014 році кошти на придбання рухомого складу; ініційовано питання внесення змін до ст. 89 Бюджетного кодексу про необхідність закласти в місцеві бюджети видатки на компенсаційні виплати за пільговий проїзд; забезпечено виконання пільг і гарантій за Галузевою угодою; збережено порядок фінансування з державного бюджету медичних закладів, які не ввійдуть до АТ «Укрзалізниця»; досягнуто компромісного рішення із застосування типової форми контрактів з працівниками пасажирського господарства відповідно до законодавства.

Повний текст Рішення примирної комісії буде розміщено на сайті профспілки.

Відділ інформації Ради профспілки