Зазначено, що наразі СПО сфокусував свою діяльність на тому, щоб соціальні законопроекти, які після  наради лідерів профспілок з керівниками усіх депутатських фракцій і Головою ВР 16 червня було внесено до порядку денного Верховної Ради, були розглянуті в комітетах і проголосовані протягом цієї сесії. Це 5 законопроектів – щодо підвищення пенсій і зарплат, зниження цін на газ і теплокомуненерго, повернення фінансування санаторно-курортного лікування за кошти фондів соціального страхування тощо.

Від вирішення цих питань залежить, якою буде соціальна температура у суспільстві, зазначив керівник СПО профспілок, Голова ФПУ Григорій Осовий: «Ми очікуємо на прийняття цих законів».

За підсумками зустрічі, повідомляє сайт ФПУ, досягнуто домовленості про проведення 1 липня наради за участю Голови ВР і керівників усіх депутатських фракцій для визначення позиції кожної з фракцій стосовно ставлення депутатів до зазначених законопроектів, щоб з’ясувати, якою є їх підтримка у парламентарів.  

Під час брифінгу для представників ЗМІ за участі профспілкових лідерів, який  пройшов у Верховній Раді, анонсувалось проведення 2 липня акції профспілок з метою захисту конституційних прав громадян на працю і гідну її оплату, за достойне життя.

В акції братимуть участь і представники профспілки залізничників і транспортних будівельників України.

ДО ТЕМИ   

Завтра, 2 липня, відбудеться пікетування Верховної Ради України на підтримку прийняття «соціального пакету» законів.
 Це законопроекти, ініційовані профспілками та включені до порядку денного поточної сесії парламенту:
–   № 2883 щодо індексації грошових доходів населення;
–   № 2682 щодо зниження рівня оподаткування пенсій;
–   № 2698 щодо зняття обмежень на виплату повної пенсії працюючим пенсіонерам;
–   № 2835 щодо здешевлення ціни на природний газ для населення;
–   № 2245 щодо відновлення за рахунок коштів соціального страхування часткового фінансування літнього оздоровлення дітей, санаторного лікування працівників, передусім зайнятих у шкідливих і важких умовах праці.

За повідомленням сайту ФПУ