Керівники профспілки порушили низку актуальних тем, зокрема, щодо рішень президії Ради профспілки 25 лютого п. р.

Перший заступник Голови профспілки Михайло Сінчак акцентував увагу на позиції Ради профспілки щодо приведення профспілкової структури у відповідність до господарської і проблемах, пов’язаних з цим питанням.

Заступник Голови профспілки Олександр Мушенок розповів про проблеми роботи фонду соціального страхування і колдоговірні переговори. Також він повідомив, що найближчим часом має вирішитись питання щодо дії колдоговорів у новостворених структурах ПАТ.

Фахівці Ради профспілки повідомили профпрацівникам про поточну роботу за напрямами діяльності. Зокрема, йшлося про засідання робочих груп з ведення переговорів щодо укладення колдоговору ПАТ «Укрзалізниця», соціальні проекти профспілки тощо.

В інформації завідувача відділу економічної роботи, організації праці і зарплати Світлани Анісімової йшлося про рівень заробітної плати в залізничній галузі у порівняннях з іншими господарствами, а також позицію профспілки щодо оплати праці у колдоговірних переговорах.

Головний правовий інспектор праці Микола Бєльченко повідомив про типові порушення Галузевої угоди, колективних договорів і трудового законодавства, виявлені під час перевірок протягом 2015 року, а також про підсумки річної роботи правової інспекції праці Ради профспілки. Він підкреслив, зокрема, що масового характеру набуває приховування від обліку не лише надурочних, але й графікових годин роботи.

У доповіді в. о. завідувача відділу соціально-трудових відносин і побутової роботи Андрія Єрмоленка йшлося про роботу над проектами низки положень щодо соціально-економічних пільг і гарантій, які в подальшому мають стати додатками до колективного договору ПАТ.

Завідувач відділу організаційної і кадрової роботи Олександр Гнатюк розповів про дані статистичного звіту профспілки за 2015 рік і підкреслив необхідність дотримання законодавства, Статуту та відповідної інструкції під час звітно-виборної кампанії.

Підсумував зустріч Голова профспілки Вадим Бубняк, який розповів про пропозиції і питання, порушені ним на засіданнях правління ПАТ, зокрема, щодо врегулювання ситуації з проведенням обов’язкових медичних оглядів, видачі молока працівникам, зайнятим на роботах зі шкідливими умовами праці, тощо. Він вкотре підкреслив, що колдоговірна робота, яка ведеться наразі, не повинна впливати на виконання чинної Галузевої угоди і колдоговорів.

Відділ інформації Ради профспілки