Про стан виконання чинного законодавства і Галузевої угоди з питань організації і оплати праці в ДП «Укрспецвагон» розповіла завідувач відділу економічної роботи, організації праці і заробітної плати Ради профспілки Світлана Анісімова.


Завідувач відділу охорони праці, головний технічний інспектор праці Ради профспілки Володимир Дорошенко поінформував про хід виконання попередньої постанови президії Ради профспілки від 25.07.2013 р. «Про стан охорони праці в колійних машинних станціях залізниць України».


Президія ухвалила плани роботи Ради профспілки на 2016 рік та його перше півріччя, а також заходи в рамках підготовки до VII з’їзду профспілки залізничників і транспортних будівельників України, який відбудеться у грудні наступного року. Звітно-виборна кампанія у профспілці 2016 року, наголосив перший заступник Голови профспілки Михайло Сінчак, проходитиме під гаслом «Сильний лідер – сильна профорганізація».


Розглянуто питання  щодо Положення про Фонд матеріальної допомоги членам профспілки, постраждалим від нещасних випадків та випадків природної (раптової) смерті на виробництві. Вирішено детальніше обговорити цю важливу й актуальну тему та ухвалити найближчим часом остаточне рішення.


Затверджено постанови про організацію підбиття підсумків роботи професійних секцій Ради профспілки за період з 2011-го по 2016 рік.


Завідувач відділу організаційної і кадрової роботи Ради профспілки Олександр Гнатюк поінформував членів президії про хід міжнародної науково-практичної конференції «Виклики та перспективи соціально-економічного розвитку залізничного транспорту», присвяченої 110-річчю профспілкового руху на залізницях України, щодо підтримки електронної петиції №22/014507-еп до Президента України з приводу пропозицій про внесення змін до Закону України “Про транспорт”, якими вилучити норми, що перешкоджають вільній реалізації права на страйк працівниками підприємств транспорту (у тому числі залізничного). З цього приводу прийнято відповідні постанови.


Президія Ради профспілки погодила нормативні матеріали – проекти збірників: «Типові норми часу на фрезерні, свердлильні та стругальні роботи, які виконуються у вагонних депо», «Типові норми часу з ремонту гальмового обладнання пасажирських вагонів в умовах депо» та «Типові норми часу з приймання поїздів у пунктах комерційного огляду поїздів та пунктах передачі вагонів на прикордонних станціях залізниць України».


Ухвалено рішення про взяття на профспілкове обслуговування первинної профорганізації редакції галузевої газети «Магістраль».


Йшлося також про заохочення профспілкових працівників й активістів та інші питання.


Матеріали із засідання президії Ради профспілки, що проведено сьогодні, 25 листопада, найближчим часом буде розміщено у відповідному розділі на нашому сайті.

Відділ інформації Ради профспілки