Розставлено акценти

 

Визначено теми, що розглядатимуться на засіданнях Ради профспілки та її президії, Молодіжної ради та загальні заходи, які проводитимуться до кінця року.
Так, зважаючи, що 2012-й оголошено «Роком молоді в профспілці», багато питань і заходів буде присвячено саме проблемам молодих спілчан і роботі молодіжних рад.

Так, на засіданні Ради профспілки у листопаді буде акцентуватися увага на соціальних, економічних та організаційних передумовах для життєвого самовизначення і самореалізації молоді, а одне з питань засідання президії буде присвячено забезпеченню трудових прав молодих членів профспілки.
Також на засіданнях президії планується розглянути питання про забезпечення залізничників спецодягом, спецвзуттям та іншими засобами індивідуального захисту, побутовим паливом, організацію праці провідників пасажирських вагонів у парках відстою, запровадження єдиного стандарту інформаційного забезпечення членів профспілки, роботу дорожньої профорганізації Придніпровської залізниці з організаційно-кадрових питань тощо.

Нова освітня стратегія профспілки

Профспілкове навчання – один із пріоритетних напрямів діяльності профспілки і потребує постійного розвитку. Про це йдеться у постанові президії, якою відповідні проекти документів взято за основу, а головам дорожніх профорганізацій запропоновано надати вмотивовані зауваження та пропозиції. Доопрацьовані Положення про систему профспілкового навчання та Систему навчання профспілкових кадрів та активу буде розглянуто на засіданні президії у липні.

У згаданих проектах викладено засади освітньої стратегії профспілки, докладно подано методи і форми, які пропонується використовувати у профспілковому навчанні, визначено цільові аудиторії та кваліфікаційні рівні, а також сформульовано навчальні програми за основними напрямами профспілкової діяльності.

Приміром, основними формами навчання мають стати семінари, тренінги, інформаційні дні та самоосвіта, а в тому чи іншому вигляді навчальні заходи мають відбуватися не рідше ніж раз на місяць.

Головні напрями навчання охоплюють усі сторони профспілкової роботи. Так, для вперше обраних голів первинок та їх заступників, голів комісій профкомів, голів цехкомів, профгрупоргів, молодіжних лідерів та активістів, членів кадрового резерву пропонується проводити базовий семінар з основ профспілкової діяльності. А вже більш досвідчені профпрацівники та активісти навчатимуться за такими напрямами, як правові аспекти у профспілковій роботі, організація, охорона і безпека праці, колдоговірна робота, соціальний діалог, бухгалтерський облік і звітність у профорганізаціях, діяльність профспілки в умовах реформування галузі, нетрадиційні форми зайнятості, органайзинг і рекрутинг, гендерна рівність, розвиток лідерських якостей, проведення профспілкових акцій та інших колективних дій, стратегічне планування діяльності організації тощо.

Відділ інформації Ради профспілки