Під час роботи президії, що відбулося 22 квітня,  розглянуто стан виконання Плану заходів поліпшення санітарно-побутових умов лінійних працівників на 2009 рік за участю представників головних управлінь Укрзалізниці: колійного господарства – першого заступника начальника Є.Юрковського та будівельно-монтажних робіт і цивільних споруд – начальника В.Палія, які поінформували про ситуацію на залізницях з вирішення цього непростого питання. Із ґрунтовним повідомленням виступив також головний технічний інспектор праці Ради профспілки В.Дорошенко. А правовий інспектор праці М.Бєльченко виступив з детальним аналізом виконання попередньої постанови (від 25 травня 2009 року) „Про дотримання трудового законодавства в структурних підрозділах господарств електрифікації та електропостачання”.
Із результатами роботи професійної секції працівників локомотивного господарства членів президії ознайомив її голова М.Вітер, голова профорганізації локомотивного депо Іловайськ Донецької залізниці. Він відзначив, зокрема, що в Главку Укрзалізниці, на жаль, пропозиції профсекції Ради профспілки не сприймалися належним чином, тому майже всі порушені під час їх засідань проблеми досі залишаються невирішеними. Діяльність профсекцій, за традицією, аналізується за участю представників відповідних главків Укрзалізниці, тому на засіданні президії слушною була думка керівництва головного управління локомотивного господарства .
Обговорено й таке проблемне питання, як внесення окремих змін до наказу „Про удосконалення організації роботи поїзних бригад пасажирських поїздів”. Звісно, що тривалий час президія не погоджувала запропоновані Укрзалізницею відповідні пункти через обмеження інтересів працівників, тому копітка та принципова узгоджувальна робота триває й досі. І зараз вона майже добігла свого кінця: проект скоригованих на вимогу фахівців Ради профспілки змін до назначеного наказу УЗ цими днями ретельно розглядається у дорпрофсожах. Їхні зауваження та пропозиції після остаточного доопрацювання Рада профспілки направить  до керівництва УЗ.
Президія ухвалила заходи щодо виконання критичних зауважень і пропозицій учасників засідання Ради профспілки 25 березня п. р. з підбиття підсумків виконання Галузевої угоди за 2009 рік, які направлені на затвердження Генеральним директором Укрзалізниці М.Костюком.
Йшлося також про заходи, затверджені Укрзалізницею з нагоди 65-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні, а також про участь у першотравневих акціях трудової солідарності. Перший заступник Голови профспілки М.Сінчак наголосив, зокрема, на проведенні у первинках широкої інформаційної кампанії щодо необхідності активної участі спілчан у діяльності профспілки з питань захисту своїх особистих та колективних прав перед роботодавцем а також в акціях, що проводитимуться обласними радами профспілок ФПУ.
Ухвалено план роботи Ради профспілки на друге півріччя 2010 року.