Голова профспілки В.Бубняк та його заступники М.Сінчак і О.Мушенок поінформували колег про результати зустрічей і переговорів, які відбулись останнім часом, зокрема з керівництвом Укрзалізниці та Міністерства інфраструктури.

Йшлося про пропозиції профспілки щодо соціальної спрямованості до Статуту майбутнього АТ «Українська залізниця» та законопроекту про залізничний транспорт, які було враховано завдяки нашій наполегливій і твердій позиції.

Обговорено також ситуацію з приводу реагування Укрзалізниці й Уряду на висунуті профспілкою 26 березня п. р. вимоги щодо вирішення соціально-трудових проблем на залізничному транспорті. Ухвалено подальші кроки у зв’язку із розвитком подій. І у захисті спілчан профспілка налаштована рішуче! До речі, учасники заходів, що проходили у квітні-травні під час зустрічей новообраного лідера В.Бубняка з активом  дорожніх організацій Одеської, Південної, Придніпровської та Львівської залізниць, висловили підтримку позиції Ради профспілки і готовність до активних дій на захист своїх трудових прав і соціально-економічних інтересів. Адже питання, які порушувалися профактивом, турбують більшість залізничників: повернення до режиму повного робочого тижня, виплата «тринадцятої зарплати», підвищення заробітної плати, вчасне та в повному обсязі забезпечення якісними спецодягом і спецвзуттям, дотримання трудового законодавства, оздоровлення працівників і членів їхніх родин влітку тощо.

Керівники профспілки повідомили про напружену співпрацю протягом трьох місяців у робочій групі з опрацювання пропозицій до проекту нового Трудового кодексу України, яка, можна сподіватися, нарешті вийшла на фінішну пряму.

Члени президії висловили солідарну підтримку рішенню Спільного представницького органу всеукраїнських профспілок щодо пікетування Кабміну на підтримку вимог колективного трудового спору профспілок з Урядом і роботодавцями. Акції триватимуть протягом двох тижнів у дні засідання Уряду – 27 травня, 3 і 10 червня п. р.

Під час засідання президії Ради профспілки розглянуто також інші питання, зокрема, про організацію медичного обслуговування залізничників і надання медичних послуг відомчими закладами охорони здоров’я (за участі начальника управління охорони здоров’я Укрзалізниці О.Бабіча), стан виконання чинного законодавства та Галузевої угоди щодо організації та оплати праці на Дарницькому вагоноремонтному заводі та висловлено принципову позицію – не погодити запропоновані Укрзалізницею зміни і доповнення до чинного наказу від 24.03.2011 р., № 098-Ц, якими передбачається зменшення посадових окладів працівників «Українського транспортно-логістичного центру» і «Української залізничної швидкісної компанії».

Затверджено кадрові резерви на посади голів і заступників голів дорожніх профорганізацій та організацій прямого підпорядкування Раді профспілки.
Ухвалено плани роботи на друге півріччя 2015-го та проведення вебінарів, нарад тощо у форматі відеоконференції.

Відділ інформації Ради профспілки