У листі Укрзалізниці наведено, зокрема, що за участі представників профспілки перевірено 72 будинки та 22 кімнати відпочинку локомотивних бригад по всіх залізницях. У результаті виявлено порушення та недоліки, у тому числі й зазначені в листі Ради профспілки. Зокрема, характерними є недостатня укомплектованість меблями, постільною білизною, столовим посудом, обладнанням та інвентарем, кондиціонерами, відсутність або непрацездатність пожежної сигналізації, відсутність у будинках відпочинку їдалень чи буфетів. Крім того, не проведено заміну дерев’яних вікон на металопластикові, не виконано або не завершено ремонт приміщень та комунікацій.

На цей час частину недоліків усунуто: проведено дезінфекційну обробку м’якого інвентарю (станції Чорноморська, ім. Т.Шевченка, Колосівка, Одеса-Товарна, Білгород-Дністровський), поповнено медичні аптечки (станції Одеса-Сортувальна, Чорноморська, Одеса-Товарна), укомплектовано столовим посудом та холодильниками приміщення для приймання їжі (станції Ромодан, Красноград), постільною білизною (станції Одеса-Сортувальна, Чорноморська, Колосівка, Попасна, моторвагонне депо Сватове), меблями (станція Одеса-Сортувальна), іншим обладнанням. Встановлюються кондиціонери на станції Білгород-Дністровський. Для покращання стану пожежної безпеки укладено договір на технічне обслуговування пожежної сигналізації будинку відпочинку станції ім. Т.Шевченка, у будинку відпочинку станції Цвіткове пожежну сигналізацію буде встановлено до кінця 2014 року. В будинку відпочинку локомотивних бригад станції Красний Лиман відремонтовано системи вентиляції, опалення, душові приміщення.

Для подальшого оновлення та укомплектування будинків і кімнат відпочинку локомотивних бригад побутовою технікою (кондиціонерами, пральними машинами тощо), меблями, інвентарем проектами планів капітальних вкладень на 2014 рік по локомотивному господарству та господарству приміських пасажирських перевезень передбачено виділення близько 1,6 млн грн., наголошено у листі Укрзалізниці.

З метою повного усунення зауважень на залізницях розроблено та реалізуються першочергові заходи по кожному будинку та кімнаті відпочинку локомотивних бригад з приведення їх до належного санітарно-культурного стану. Встановлено контроль за їх виконанням, запроваджено щомісячну звітність. Розробляються заходи на перспективу, реалізація яких потребуватиме суттєвого фінансування. Зараз вирішується питання щодо виділення 1 млн грн. додаткового фінансування на влаштування будинків відпочинку локомотивних бригад. При формуванні фінансових планів на 2015 рік також буде передбачено кошти на утримання будинків та кімнат відпочинку локомотивних бригад у належному санітарно-культурному стані.

Службам локомотивного господарства та господарства приміських пасажирських перевезень залізниць доручено розглянути спільно з профспілкою питання розміщення у будинках та кімнатах відпочинку локомотивних бригад їдалень чи буфетів у кожному трудовому колективі з урахуванням контингенту відпочиваючих, розташування поблизу їдалень і буфетів депо продовольчих магазинів, інших пунктів громадського харчування.

Зважаючи на важливість питання забезпечення належних умов для відпочинку працівників локомотивних та поїзних бригад, керівникам підрозділів локомотивного господарства і господарства приміських пасажирських перевезень доручено забезпечити виконання всіх запланованих заходів з усунення виявлених недоліків, наголошено у листі Укрзалізниці.

Відділ інформації Ради профспілки