Президія Ради профспілки під час розгляду питання про роботу Одеської дорожньої профорганізації з організаційно-кадрових питань відзначила, що кількість спілчан тут становить 64 тис. осіб, що менше від аналогічного показника 2008 року на 15,3 %. У зв’язку із завершенням перетворень структури профорганізацій лінійних станцій Знам’янської територіальної організації за останній рік зменшилось на 45 число первинок, до кінця року ще очікується значне зменшення.


Суттєво змінився й омолодився кадровий склад профлідерів та активістів.
В дорожній організації створено резерв кадрів на посади виборних профспілкових працівників, фахівців апаратів профорганів. Кандидати в переважній більшості є членами виборних органів, мають постійні профспілкові доручення, беруть активну участь у проведенні профспілкових заходів тощо.


Враховуючи, що в регіоні профобслуговування дорожньої організації діють сім осередків інших профспілок, проводиться робота щодо посилення мотивації членства у нашій профспілці. Про ефективність цієї роботи свідчить зменшення чисельності членів інших профспілок на 26 % у порівнянні із показником 2011 року.
Усі студенти та учні навчальних закладів залізничного спрямування, розташованих у межах Одеської залізниці, є членами нашої профспілки. Утворено первинки в підрозділах відомчої воєнізованої охорони, охоплення профчленством у них становить 52,5 %.


Поступово впроваджуються у життя соціальні ініціативи профспілки, зокрема, активна співпраця триває щодо розвитку дисконтної програми.


На особливу увагу заслуговує досвід щодо проведення навчальних семінарів фахівцями дорпрофсожу і теркомів. Відзначено як позитив те, що майже усі голови профкомів забезпечені комп’ютерною технікою. Водночас для переважної більшості голів первинок спілкування можливе лише за допомогою галузевої електронної пошти. Але сьогодні активно організовується підключення і до інтернету.


Слід зазначити, що певні несуттєві недоліки в організаційній і кадровій роботі виборних профорганів, виявлені перевірками, в більшості вже оперативно усунено. Тож президією головам дорожньої і територіальних профорганізацій рекомендовано вжити заходів для повного усунення незначних порушень, що стосуються організаційно-кадрової та інформаційної роботи і вдосконалювати цей важливий напрямок діяльності надалі.


Відділ інформації Ради профспілки