Про здійснення громадського контролю за додержанням законодавства про працю в господарстві перевезень і заходи щодо його поліпшення доповів головний правовий інспектор праці Ради профспілки Микола Бєльченко.


Відзначено в цілому позитивну динаміку порівняно з минулими роками, проте вибірковими перевірками виявлено й окремі порушення. Перш за все, йдеться про приховування  від обліку надурочних годин роботи, позбавлення працівників премій (в окремих випадках кількість працівників, позбавлених преміальних виплат, в рази перевищує штат виробничого підрозділу).


Наведено, зокрема, такі відомості: лише у першому кварталі поточного року за результатами перевірок майже у всіх дирекціях залізничних перевезень внесено загалом 25 подань на усунення виявлених недоліків. При цьому скасовано або приведено у відповідність до чинного законодавства 15 наказів соціально-економічного спрямування, у зв’язку з чим з працівників було знято безпідставно накладені дисциплінарні стягнення і повернуто понад 60 тис. грн. недоплачених або незаконно утриманих коштів.


Президія Ради профспілки наполегливо рекомендувала правлінню ПАТ, керівникам регіональних філій та їх структурних підрозділів неухильно виконувати чинне законодавство та норми Галузевої угоди і колдоговорів. Профорганізаціям усіх рівнів водночас запропоновано ефективніше здійснювати громадський контроль за дотриманням трудового законодавства, приділивши особливу увагу профілактиці порушень та наданню правової допомоги первинкам.

Стан виконання законодавства України та Галузевої угоди з питань організації і оплати праці у філії «Рефрижераторна вагонна компанія» ПАТ «Укрзалізниця» проаналізувала завідувач відділу економічної роботи, організації праці і заробітної плати Ради профспілки Світлана Анісімова.


Відзначено, що за підсумками роботи минулого року підприємство спрацювало прибутково. Тут діє налагоджена система матеріального заохочення персоналу. До колдоговору вносились зміни і доповнення, направлені на посилення норм і гарантій для працівників. Так, було збільшено суму добових при відрядженні, виплат за роз’їзний характер роботи і разову здачу крові.


Президія рекомендувала адміністрації та первинці філії привести Положення про застосування погодинної та відрядної системи оплати праці у відповідність до законодавства, визначити у колдоговорі перелік робіт, професій та посад працівників, яким через умови виробництва перерву встановити не можна, та надавати їм можливість приймання їжі протягом робочого часу, продовжити роботу щодо захисту соціально-економічних інтересів спілчан.

Розглянуто питання про організацію проведення установчих конференцій зі створення об’єднаних профспілкових організацій двох філій – «Головний інформаційно-обчислювальний центр» і «Проектно-вишукувальний інститут залізничного транспорту» Публічного акціонерного товариства «Українська залізниця».

Погоджено проект збірника «Типові норми часу на слюсарні роботи з ремонту контрольно-вимірювальних приладів і пристроїв автоматичної локомотивної сигналізації під час  технічного обслуговування і поточних ремонтів електропоїздів серії ЕПЛ2Т».

Затверджено план роботи Ради профспілки на друге півріччя 2016-го та розглянуто інші питання профспілкової діяльності.
З цих та інших питань ухвалено відповідні постанови.


Відділ інформації Ради профспілки