У роботі профсекції взяли участь Голова профспілки Вадим Бубняк, його перший заступник Олександр Мушенок та фахівці Ради, які поінформували колег про основні напрямки профспілкової діяльності та відповіли на їхні запитання.


З огляду на запровадження суттєвих структурних змін, пов’язаних зі створенням нової філії ПАТ «Укрзалізниця» – «Центр  будівельно-монтажних робіт і цивільних споруд» – на засідання було запрошено директорів ПАТ «Українська залізниця»: з пасажирських перевезень і сервісу – Ігора Романківа та департаменту будівель та споруд – Максима Міняйла. 


Представники адміністрації докладно розповіли про ситуацію щодо структурних перетворень у господарстві. Вони відповіли також на численні запитання, у тому числі щодо подальшої долі окремих підрозділів, термінів реорганізації, особливостей перехідного періоду, завантаження роботою, співпраці з іншими підрозділами ПАТ тощо, а також соціальної складової.


Учасники засідання підтримали ініціативи профспілки, зокрема  щодо перегляду доведених планових показників середньооблікової чисельності працівників регіональних філій, філій та структурних підрозділів і встановлення їх на рівні не нижче показників 2016 року з урахуванням нормативної чисельності, з метою уникнення безпідставного надання працівникам ПАТ відпусток без збереження заробітної плати, встановлення режимів неповного робочого часу та скорочення чисельності, та вирішення інших питань, пов’язаних із виконанням Меморандуму між ПАТ «Укрзалізниця» і профспілкою від 27 грудня 2016 року.


Під час обговорення актуальної теми щодо дій профспілкових комітетів в умовах впровадження роботодавцями скорочення, оптимізації, неповного робочого тижня, робіт у вихідні та святкові дні тощо первинкам рекомендовано розглядати кожен негативний випадок порушення трудового законодавства.


Члени профсекції висловилися за проведення установчої конференції зі створення об’єднаної та первинної профорганізацій філії «Центр будівельно-монтажних робіт та експлуатації будівель і споруд» ПАТ «Українська залізниця» та рекомендували включити це питання до розгляду на травневому засіданні президії Ради профспілки.


За підсумками роботи затверджено протокол


Відділ інформації Ради профспілки