Поряд з поточними проблемами – недоукомплектуванням штату працівників, вкрай низькім рівнем мотивації персоналу, питаннями понаднормової праці, катастрофічним станом рухомого складу, невирішенням питань щодо виплати «13-ї» зарплати та підвищення тарифних ставок і посадових окладів, невиконанням окремих норм чинних Галузевої угоди та колдоговорів – стають потужні соціальні ризики, пов’язані із прийняттям законів України, що надають можливість запуску приватизаційних і концесійних процесів. Законопроєкт «Про залізничний транспорт» також породжує небезпеку, пов’язану із можливістю відкриття ринку приватної тяги. Причому гостро сприймається інформація щодо можливих масових скорочень і загалом значного утиску соціально-економічних прав та інтересів спілчан, поділ АТ «Укрзалізниця»  на три компанії та відчуження непрофільних активів, серед яких лікарні, оздоровниці, інші об’єкти соціальної сфери.


Зазначено про суттєве погіршення ведення соціального діалогу між профспілкою та Товариством і Кабміном, що виявляється у формальному підході до розгляду пропозицій та вимог і реагуванні на обґрунтовані звернення або взагалі неприйняття їх до уваги.


 Рада профспілки ухвалила рішення про проведення 14 листопада 2019 року масової акції протесту (пікетування біля будинку Офісу Президента України).


Для широкого інформування громадськості напередодні, 30 жовтня, в інформаційній агенції «УКРІНФОРМ» Рада профспілки проводить пресконференцію на тему: «Звернення профспілки до Президента України щодо планів приватизації «Укрзалізниці».  Захід транслютиметься онлайн.


Рада профспілки звернулася за солідарною підтримкою до Міжнародної федерації транспортників, Міжнародної конфедерації профспілок залізничників та інших організацій.


Відділ інформації Ради профспілки