Організації всіх рівнів профспілки залізничників і транспортних будівельників України, у тому числі молодіжні ради первинок структурних підрозділів активно долучилися до його відзначення: проведено збори, наради, зустрічі з профактивістами і трудовими колективами, на яких висвітлювалися проблеми галузі, питання соціально-економічного захисту працівників, відбулися також перевірки дотримання трудового законодавства, стану охорони праці, забезпечення трудових прав і соціальних гарантій жінок, адже 2010-й проходить у профспілці під гаслом „Жінкам – гідну працю!”. Серед залізничників і пасажирів розповсюджувалася інформація про мету акції, всебічний захист працівників, безпеку руху, недопущення втручання у роботу залізничного транспорту тощо. Спілчанам надавалися правові і соціально-економічні консультації.

Фахівці апарату Ради профспілки з нагоди Міжнародного дня єдиних дій залізничників провели 13 квітня зустріч з профактивом Попаснянської територіальної профорганізації Донецької залізниці.
Заступник Голови профспілки В.Лесько висвітлив фінансово-економічний стан галузі, роботу профорганізацій всіх рівнів, розповів про питання, які розглядалися на засіданні Ради профспілки 25 березня п. р. Інформацію доповнив заступник голови дорожньої профорганізації Донецької магістралі А.Трофимов, який розповів про ситуацію на залізниці, діяльність дорпрофсожу із соціально-економічного захисту членів профспілки.
Під час зустрічей у трудових колективах структурних підрозділів залізничного вузла, зокрема у локомотивному і вагонному депо, дистанціях енергопостачання, колії, сигналізації і зв’язку, на станції Попасна, фахівці апарату Ради профспілки висвітлювали різні аспекти профспілкової діяльності: роботу з правового і соціально-економічного захисту, охорони праці тощо, відповідали на запитання спілчан. У всіх підрозділах на особистому прийомі, профпрацівникам і членам профспілки надавалися консультації.
Головне питання, яке цікавить залізничників, це повернення до нормального режиму праці, а також позиція і заходи профспілки з цього приводу. Варто зазначити, що на вирішення цієї проблеми спрямована діяльність профорганізацій всіх рівнів.
На вокзалі станції Попасна представники апарату Ради профспілки взяли участь у спільній з Держсоцслужбою для сім’ї, дітей та молоді акції „Тисячі вокзалів – тисячі життів”, під час якої серед пасажирів і залізничників розповсюджувалася інформація про здоровий спосіб життя, соціальними працівниками безкоштовно надавалися різноманітні консультації.

Вже другий рік поспіль до цього дня Рада профспілки залізничників і транспортних будівельників при підтримці Укрзалізниці проводить спільні акції із Державною соціальною службою для сім’ї, дітей та молоді, спрямовані на привертання уваги громадськості до проблем залізничників, популяризацію здорового способу життя та вирішення нагальних соціальних проблем. До цьогорічних заходів приєдналося також Всеукраїнське лікарське товариство.
Спільні заходи під гаслом „Тисячі вокзалів – тисячі життів” пройшли на 196 залізничних вокзалах.
Залізничники і пасажири у цей день мали можливість отримати інформаційно-консультаційні послуги з юридичних, соціально-економічних, психологічних, соціальних і медичних питань, безкоштовно виміряти артеріальний тиск, зробити аналіз на цукор крові. Протягом дня на залізничних вокзалах України отримали інформаційну та іншу допомогу близько 5000 осіб.

Волонтери соціальної служби, профпрацівники і активісти, члени молодіжних рад розповсюджували листівки і брошури з інформацією про мету  акції, здоровий спосіб життя, профілактику ВІЛ/СНІДу і туберкульозу, інших захворювань, небезпеку куріння тощо. Люди, які опинилися у складних життєвих обставинах, потерпають від насильства, мають сімейні проблеми або бажають позбутися алко- чи наркозалежності, могли звернутися за порадою, дізнатися, де вони можуть отримати суттєвішу допомогу.
На Південному вокзалі станції Київ-Пасажирський Південно-Західної залізниці з гучномовців щопівгодини лунали оголошення про спільну акцію профспілки і соцслужби, можливість отримати консультації. Волонтери розповсюджували буклети, запрошували і супроводжали бажаючих до медиків і соціальних працівників. Як і минулого року, юні актори Гендерного інтерактивного театру громадської організації „Школа рівних можливостей” підготували коротку виставу на гостру соціальну тему.
Директор Державної соціальної служби Н.Лук’янова підкреслила важливість співпраці з профспілкою, адже за короткий проміжок часу інформацію отримує значна кількість людей по всій Україні.

Олена РОМАНОВА,
провідний фахівець відділу інформації Ради профспілки