Зокрема, Голова профспілки Вадим Бубняк розповів про завершення тривалих переговорів з Укрзалізницею та Міністерством інфраструктури та досягнуті домовленості, які було задокументовано у протоколі наради щодо пошуку шляхів врегулювання питань, порушених у вимогах до Укрзалізниці. За його ініціативою 3 липня відбулась зустріч з в. о. Генерального директора Укрзалізниці Максимом Бланком щодо прискорення втілення ухвалених сторонами рішень. Результатом цієї роботи стала, наприклад, підписана 6 липня керівником галузі телеграма про нарахування і подальшу виплату рівними частинами протягом трьох місяців «13-ої» зарплати. Заплановано також підвищення з жовтня 2015 року тарифних ставок і посадових окладів залізничників.
 
Він також поінформував про те, що у завтрашньому номері газети «Магістраль» будуть надруковані коментарі керівників Укрзалізниці та профспілки щодо завершення переговорів і підписання спільного протоколу. Таке рішення було ухвалено з приводу розповсюдження деякими  електронними ЗМІ перекрученої інформації щодо нібито запланованих на залізничному транспорті масових скорочень персоналу. В.Бубняк ще раз підкреслив, що беззаперечною умовою оптимізації згідно з досягнутими домовленостями є забезпечення технологічних процесів і дотримання вимог Галузевої угоди. Це у своєму коментарі підтвердив й очільник галузі.

Під час зустрічі домовились також про проведення другого з’їзду залізничників, і зараз відбуваються заходи з обговорення відповідних питань, повідомив В.Бубняк.
 
Він також торкнувся деяких інших актуальних питань.
 
Важливі теми порушив у своєму виступі перший заступник Голови профспілки Михайло Сінчак: переговори з приводу виконання вимог, висунутих профспілкою Уряду (в першу чергу йдеться про державну підтримку галузі); участь спілчан в акціях протесту, організованих СПО всеукраїнських профспілок і подальших діях задля їх ефективності; заходи щодо актуалізації концепції «роботи за правилами» і більш активній участі в процесі напрацювання пропозицій профорганів на містах; проблеми своєчасного та в повному обсязі забезпечення працівників спецодягом, спецвзуттям та іншими ЗІЗ; ситуація, що виникла з приводу проїзду у приміському сполученні пенсіонерів-залізничників, які вийшли на пенсію за вислугою років; тощо.
 
Актуальні питання порушили і фахівці апарату Ради профспілки. Так, завідувач відділу економічної роботи, організації праці і зарплати Світлана Анісімова розповіла про актуальні питання заробітної плати. В інформації головного технічного інспектора праці Ради профспілки Володимира Дорошенка йшлося про стан виробничого травматизму, а також про участь технічних інспекторів праці Ради профспілки у виставці спецодягу і спецвзуття, організованій Укрзалізницею з метою поліпшення якості та визначення кращих зразків. Завідувач відділу організаційної і кадрової роботи Олександр Гнатюк розповів, як запровадження додаткових соціальних послуг сприяє підвищенню рівня мотивації профспілкового членства. А головний правовий інспектор праці Ради профспілки Микола Бєльченко висвітлив проблемні питання обліку робочого часу.

Керівники профспілки та фахівці Ради відповіли на запитання учасників інформаційного дня, наголосивши на тому, що вирішення проблемних питань знаходиться на постійному контролі Ради профспілки. 

Варто зазначити, що завдяки впровадженню системи відеоконференцій значно розширено коло учасників інформаційних днів, а профпрацівники й активісти можуть оперативно отримувати відповіді на запитання або консультації.
 
Відділ інформації Ради профспілки