Відкрив захід Голова профспілки Вадим Бубняк. Він поінформував, зокрема, про створення в Красному Лимані регіональної філії «Донецька залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» і відповідних профспілкових структур – первинної профорганізації регіональної філії і Краснолиманської дорожньої профорганізації. Цим прикладом проілюстровано необхідність  і можливість оперативного реагування профспілки на зміни у господарській структурі, зокрема – нагальну потребу створення профорганізацій у нових філіях і структурних підрозділах.


Крім інших тем висвітлено також початок переговірного процесу з укладення колективного договору на новий строк. Вадим Бубняк вкотре підкреслив, що до ухвалення цього документа продовжують діяти чинні Галузева угода і колдоговори, виконання яких має забезпечуватися роботодавцем. Відповідний спільний лист від 22 січня 2016 року має бути інструментом профпрацівників при вирішенні спірних питань.


Ще однією проблемою, яку тримає на контролі профспілка, є відправлення працівників для проходження обов’язкових медоглядів до медзакладів ПАТ «Укрзалізниця», що знаходяться на значній відстані від їх безпосереднього місця роботи. Голова профспілки порушив її на засіданні правління товариства, тож розраховуємо на вирішення питання.


Вадим Бубняк повідомив також, що у зв’язку з необхідністю оперативного висвітлення діяльності, особливо у рік звітно-виборної кампанії, Рада профспілки повернулася до випуску газети двічі на місяць.


З доповідями про актуальні проблеми профспілкової діяльності виступили й фахівці.


Так, завідувач відділу економічної роботи, організації праці та зарплати Ради профспілки Світлана Анісімова розповіла про показники роботи залізничного транспорту за 2015 рік. Вона зазначила, що незважаючи на падіння обсягів перевезень, план у минулому році виконано, отже, залізничники мають право на отримання «13-ї зарплати». Її виплату закладено у фінплані у розмірі 50 % посадових окладів і заплановано на третій квартал 2016 року.


Головний правовий інспектор праці Ради профспілки Микола Бєльченко акцентував увагу профпрацівників на необхідності мотивації усвідомленого профспілкового членства через активізацію правозахисної роботи. Зокрема, шляхом утворення позаштатної інспекції праці, громадських юридичних приймалень. До цієї роботи пропонується залучати молодіжні ради, провівши перед тим для активістів необхідне навчання. Йшлося також про необхідність персонального повідомлення працівників про захист профспілкою їхніх трудових прав. Ми повинні прагнути до того, щоб підняти рівень таких повідомлень мінімум до 30 %, підкреслив доповідач, адже спілчани мають знати, що саме завдяки нашій профспілці їм було повернуто чи донараховано незаконно утримані кошти.


Очільник відділу фінансової роботи Ради профспілки Марія Шпота розповіла про особливості податкової звітності неприбуткових організацій за 2015 рік, проблеми, з якими можуть стикнутися профорганізації, а також можливості їх уникнення.


В. о. завідувача відділу соціально-трудових відносин і побутової роботи Андрій Єрмоленко підбив підсумки розвитку у 2015 році двох соціальних проектів профспілки – дисконтної програми і мобільної корпорації. Цю тему продовжив і завідувач відділу організаційної та кадрової роботи Олександр Гнатюк, який поділився новинами і задумами щодо розвитку дисконтної програми, а також узагальнив досвід використання системи відеоконференцій і розповів про її застосування у першому півріччі 2016-го.


Підсумував інформаційний день заступник Голови профспілки Олександр Мушенок. Він розповів також про участь у роботі над проектами Трудового кодексу, нового закону про колективні договори, а також про початок переговорного процесу з укладення колективного договору ПАТ «Українська залізниця». І хоча вже відбулися перші засідання робочих груп з розгляду окремих розділів, говорити про результати передчасно, адже єдиним органом, уповноваженим ухвалювати й оприлюднювати конкретні рішення, є спільна робоча комісія.


Заступник Голови профспілки Олександр Мушенок докладно відповів на запитання учасників заходу, зокрема й ті, які надходили зі студій на місцях.


Відділ інформації Ради профспілки