У листі до Президента України також наголошено, що залізничники вже зневірені діями влади та керівництва АТ «Укрзалізниця» і готові в будь-який момент вдатися до масових акцій протесту в рамках чинного законодавства, захищаючи свої законні права та інтереси.
Слідкуйте за новинами та подальшими кроками профспілки щодо захисту інтересів багатотисячного колективу залізничників на сайті профспілки та на сторінках газети «Вісник профспілки».
Повідомляємо, що відкритий лист-звернення також розміщено у соціальних мережах та відправлено ЗМІ з метою привернення уваги громадськості до загострення ситуації навколо залізничної галузі.

Наводимо текст листа у повному вигляді:

«Вельмишановний пане Президенте України!

 

З щирою повагою і побажанням подальших успіхів у розбудові нашої країни змушені вкотре звернутися до Вас щодо таких вкрай важливих питань.


Останнім часом у трудових колективах залізничних підприємств, соціальних мережах та засобах масової інформації активно обговорюють плани щодо кардинальних змін в організації роботи залізничного транспорту України. Так, всупереч Стратегії розвитку залізничного транспорту України до 2023 року, яка погоджена попереднім складом Кабінету Міністрів України, за Вашим особистим дорученням, в короткостроковій перспективі планується «революційне» реформування АТ «Укрзалізниця», яким передбачено поділ компанії на три незалежні оператори: інфраструктурний, вантажний, пасажирський та виробничий блок.


На сьогодні відповідні плани вже розробляються адміністрацією АТ «Укрзалізниця», про що йшлося на зустрічі голів дорожніх профспілкових організацій з керівництвом Товариства 7 жовтня п. р. Зокрема, в ході зустрічі керівництвом було озвучено плани щодо ймовірності масового скорочення чисельності працівників Товариства (близько 120 000 залізничників) та ліквідації непрофільних активів (оздоровчих, фізкультурно-спортивних та інших закладів соціальної сфери).


Подібні плани не можуть залишити байдужими трудові колективи та профоргани Товариства, особливо у той час коли працівників і так не вистачає для повноцінного забезпечення технології роботи і безпеки руху, а низький рівень заробітної плати не відповідає складності, інтенсивності і відповідальності їхньої праці. При цьому ані норми праці, ані технологія не переглядаються, а впровадження нових форм організації праці та сучасних технологій і обладнання також не провадиться.


Водночас, на сьогодні залишаються невирішеними й інші нагальні проблеми. За рішенням Ради профспілки залізничників і транспортних будівельників України 14 травня 2019 року під стінами Кабінету Міністрів України вже була проведена мирна неполітична акція протесту, в якій брали участь більше 3 тисяч залізничників – членів профспілки з усіх регіональних філій та філій АТ «Укрзалізниця» на підтримку вимог трудового колективу.


Зазначимо, що звернення профспілки до Кабінету Міністрів України як вищого державного органу та єдиного акціонера АТ «Укрзалізниця» було направлено саме з метою вирішення ключових питань, пов’язаних як зі створенням працівникам гідних умов для продуктивної праці, підвищення їхнього добробуту, зниження соціальної напруги у трудових колективах, так і забезпеченням державної підтримки залізничного транспорту.


26 вересня 2019 року на засіданні президії Ради профспілки було заслухано представників АТ «Укрзалізниця» стосовно виконання вимог профспілки та визначено, що вимоги профспілки виконано лише частково, а саме з 1 липня 2019 року тарифні ставки і посадові оклади підвищено лише на 10%, а також з 1 вересня 2019 року суму добових витрат при відрядженні в межах України збільшено до 200 грн.   Що стосується інших вимог, то ці питання так і залишаються невирішеними, більше того – ситуація ускладнюється озвученими планами масового скорочення та кардинального реформування.


Залізничний транспорт традиційно є основою транспортного комплексу держави. Він забезпечує стратегічні завдання із безперебійного перевезення вантажів і пасажирів у внутрішньому і міждержавному сполученнях. Це пов’язане з перевагою залізничного транспорту, насамперед, як перевізника масових потоків вантажів та пасажирів з меншою собівартістю порівняно з іншими видами транспорту, що забезпечує регулярність сполучень, достатній рівень безпеки й мінімальний негативний вплив на навколишнє середовище.


Крім безпеки перевезення вантажів та пасажирів, важливе місце в роботі залізничного транспорту займає забезпечення національної безпеки країни. На, наш погляд, розглядати будь-яку можливість реформування стратегічної галузі, що може призвести до потенційної руйнації сталої роботи залізничного транспорту в умовах збройного протистояння на територіях Донецької та Луганської областей, – є несвоєчасним та злочинним.


Щодо наведених вище та інших актуальних питань наша профспілка вже неодноразово зверталась до Вас особисто, Прем’єр-міністра, Голови Верховної Ради та міністра інфраструктури, проте ситуація, що склалась, залишається невирішеною, хоча потребує обов’язкового  та невідкладного реагування з боку усіх сторін соціального діалогу та держави.


Закликаємо Вас дослухатись і ветувати поспішно схвалений 2 жовтня п.р. Верховною Радою України проєкт Закону України “Про визнання таким, що втратив чинність, Закону України “Про перелік об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації”, № 1054-1 від 05.09.2019, який відкриває шлях до передачі в приватну власність стратегічного об’єкта державного значення.


На пресмарафоні, що відбувся 10 жовтня п. р., під час спілкування з журналістами Ви зазначили, що Ваша команда хоче змінювати країну в турборежимі. Змінювати на краще, але під час таких змін є реальні помилки, які потім можна виправляти. Підписання цього Закону та руйнування стратегічної галузі може стати фатальною помилкою, виправити яку буде важко, а подекуди і неможливо.


Наголошуємо: залізничники вже зневірені діями влади та керівництва АТ «Укрзалізниця» і готові в будь-який момент вдатися до масових акцій протесту в рамках чинного законодавства, захищаючи свої законні права та інтереси.


Враховуючи викладене, за наполяганням трьохсоттисячного колективу залізничників – членів нашої профспілки, пропонуємо терміново провести робочу зустріч з представниками профспілкових органів, у ході якої обговорити нагальні проблеми галузі та можливі шляхи їх вирішення. Про час, місце та формат зустрічі просимо невідкладно проінформувати Раду профспілки.

За дорученням трудового колективу Товариства
В.М. БУБНЯК, Голова Федерації профспілок транспортників України,
Голова профспілки залізничників і транспортних будівельників України»