Міністерство інфраструктури у межах компетенції повідомило у листі, що стосовно пункту 1: «Розробити та направити до причетних міністерств (Мінекономрозвитку, Мінфіну) спільний лист щодо можливості виділення у проекті державного бюджету на 2016 рік коштів на придбання та модернізацію рухомого складу» Мінінфраструктури листом від 23.07.2015 р., № 3862/24/14-15 звернулося до зазначених міністерств з проханням при формуванні державного бюджету на 2016 рік виділити бюджетні кошти на придбання рухомого складу та модернізацію магістральних залізничних ліній відповідно до статті 10 Закону України «Про залізничний транспорт». Станом на 14 серпня 2015 року відповіді від міністерств не надходило.


Стосовно пункту 2: «Розробити пропозиції щодо найбільш оптимального механізму повернення Укрзалізниці коштів за перевезення пільгових категорій громадян (монетизація, компенсація з державного бюджету, інше)» відзначено, що Укрзалізниця листом від 9.07.2015 р., № ЦЗІ-6/2 звернулась до Мінекономрозвитку, Мінфіну, Мінсоцполітики щодо необхідності заміни надання пільг адресною грошовою допомогою, що дасть змогу забезпечити зменшення витрат на реалізацію соціальних програм за рахунок контролю за наданням та використанням пільг.


Стосовно пункту 3: «Інформувати профспілки щодо проходження погодження зведеного фінплану залізниць на 2015 рік в причетних міністерствах» – проект розпорядження Уряду щодо затвердження зведеного фінансового плану залізниць на 2015 рік направлено до Кабінету Міністрів України для його затвердження у встановленому порядку. Станом на 14.08.2015 р. зведений фінансовий план залізниць не затверджено.


Стосовно пункту 4: «Розглянути пропозиції щодо змін до Закону України «Про транспорт» в розрізі вирішення трудових спорів (питання можливості застосування страйку)» вказано, що пропозиції розглянуто, Укрзалізницею запропоновано організувати нараду за участю фахівців залізничного, автомобільного, авіаційного, морського транспорту. Про місце та час проведення наради з питання внесення змін до Закону України «Про транспорт» буде повідомлено додатково.


Стосовно пункту 5: «Підготувати лист до Мін’юсту, Мінсоцполітики щодо застосування статей Закону України «Про запобігання корупції» в частині обмеження роботи спільних родичів, посадових осіб підприємств» зазначено, що листом від 8.06.2015 р., № ЦЗМ-12/139 Укрзалізниця звернулася до Мінсоцполітики та Мін’юсту щодо надання відповідного роз’яснення. Отримано відповідь Мін’юсту від 22.07.2015 р., № 18370-0-33-15/11, в якій зазначено, що обмеження спільної роботи близьких осіб в умовах прямого підпорядкування поширюється лише на осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Але у частині першій статті 28 Закону України «Про запобігання корупції» зазначено, що посадові особи публічного права повинні вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів.


Міністерство висловило сподівання на подальшу тісну співпрацю в питаннях налагодження соціального діалогу з профспілкою залізничників і транспортних будівельників України та трудовими колективами.


Відділ інформації Ради профспілки