Цьому передувала всебічна робота, проведена «Укрзалізницею» та нашою профспілкою.


Після запровадження в повному обсязі наказу «Укрзалізниці» від 27.04.2018 р., № 285 «Про питання оплати праці працівників ПАТ «Українська залізниця» в окремих виробничих і структурних підрозділах виявились певні невідповідності з оцінкою виконуваної роботи. Тож, щоб детальніше у цьому розібратися, за ініціативи Ради профспілки було створено робочу групу, до якої увійшли представники департаменту оплати і мотивації праці «Укрзалізниці» та Ради профспілки.


Фахівці з виїздом на місця ретельно вивчили ситуацію, що склалася за окремими професіями, проаналізували впровадження нової системи оплати праці, детально розглянули проблемні питання тощо. За підсумками цієї роботи було запропоновано більш ніж 50 змін і доповнень до Положення про оплату праці працівників Товариства.


Варто зауважити, що у деякі пункти внесено лише уточнюючі записи, але у більшість – зміни у схемах окладів у бік їх збільшення. Це стосується працівників воєнізованої охорони, чергових по станціях 4-го та 5-го класів, чергових по роз’їзду, начальника та його заступника відновного поїзда, передбачено також доплату складачам поїздів, які разом з маневровим локомотивом обслуговують кілька проміжних (лінійних) станцій. Врегульовано окремі оклади персоналу в апаратах регіональних філій,  дирекціях залізничних перевезень. Включено до додатків чинного Положення посади, яких раніше не було у філіях. Визначено оплату праці у створених дирекціях філії «Центр будівельно-монтажних робіт та експлуатації будівель і споруд», окремих категорій працівників філії «Головний інформаційно-обчислювальний центр» та ін.


Нагадуємо, що всі пропозиції, які надійшли до Ради профспілки  після введення наказу від 27.04.2018 р., № 285, було зведено до єдиного документа і передано в «Укрзалізницю» для подальшого розгляду та врахування.


Тож робота була насиченою, адже вивчалась кожна пропозиція і, якщо більшістю фахівців підтримувалася, вона включалася до змін нового наказу. Таким чином, виявлені невідповідності буде виправлено, а трудові права та інтереси залізничників – захищено.


Відділ економічної роботи, організації праці і заробітної плати