КРАСНИЙ ЛИМАН
У локомотивному депо Красний Лиман проведено семінар з інженерно-технічними працівниками на тему: «Разом підвищимо культуру профілактики в охороні праці», а також рейд з дотримання вимог стану охорони праці у рамках весняного огляду і перевірку стану охорони праці в цехах і підрозділах депо. Визначено переможців конкурсу на краще робоче місце з врученням нагород від адміністрації та профкому.

Володимир КОРОВЧЕНКО, голова профорганізації локомотивного депо Красний Лиман

СЛАВЯНСК
Малыши из детского садика «Тополек» принесли увесистую папку рисунков на конкурс «Охрана труда глазами детей», а также подготовили песни, викторины, конкурсы на железнодорожные темы. Профком и молодежный совет первички локомотивного депо Славянск поощрили юных художников сладкими призами. Конкурс тематических рисунков прошел и среди детей деповчан. Лучшие работы были вывешены на стенде первички, а маленькие победители получили подарки.

Юлия САВОСТЕНОК, ведущий специалист Краснолиманского теркома профсоюза, председатель молодежного совета территориальной профорганизации

ПОПАСНАЯ
В локомотивном депо Попасная состоялся семинар-совещание с общественными инспекторами по охране труда цеха ремонта. Участники отметили недостатки и нарушения правил и норм охраны труда и предложили руководству депо оперативно их устранить. Терапевт цеховой службы узловой больницы станции Попасная В.Реуцкая рассказала о методах предупреждения возникновения профессиональных заболеваний и поставила перед профактивом задачи по контролю за обеспечением здоровых и безопасных условий труда. Всем слушателям выданы удостоверения общественного инспектора по охране труда. Виталий СЕРГИЕНКО, председатель профорганизации локомотивного депо Попасная

Профком и администрация станции Попасная провели тематические встречи с трудовым коллективом, «круглый стол» с участием производственного врача, проверки состояния охраны труда. Все нарушения нормативно-правовых актов, выявленные в ходе проверок, оперативно устранены. Оказана материальная помощь семье погибшего на производстве работника строительно-монтажного эксплуатационного управления. Вручена премия профкома победителю конкурса «Лучший по профессии».

Татьяна ЦЕВА, председатель профорганизации Попаснянского строительно-монтажного эксплуатационного управления

СМОРОДИНЕ
У Смородинській дистанції колії Південної залізниці проведено рейд з перевірки стану охорони праці. Зокрема, оглянуто кімнати прийому їжі, душові і території біля робочих приміщень. Поступово планується виконати ремонт на всіх околодках та цехах, переїздах, що охороняються, аби забезпечити однаково належні умови праці. Профком потурбувався, щоб найближчим часом було вирішено ще одне наболіле питання – підвезення робочих до безпосереднього місця виконання робіт та забезпечення працівників питною водою влітку.

Лілія СУГАК, голова профорганізації Смородинської дистанції колії

СТРИЙ
Адміністрація і профком Стрийського вагоноремонтного заводу здійснили перевірки стану промислової безпеки та охорони праці на робочих місцях, дотримання санітарно-гігієнічних вимог. В куточках охорони праці розміщено інформаційні листи, проведено конкурси на краще робоче місце, виробничу дільницю, найкращого працівника, визначено і заохочено переможців.

Петро МОСІЙЧУК, голова профорганізації Стрийського вагоноремонтного заводу

БЕРЕГОВА
Група фахівців з охорони праці Одеської магістралі і дорпрофсожу виїхали на станцію Берегова, де побували на робочих місцях залізничників і поспілкувалися з ними. Детально ознайомившись з умовами праці станційників, спеціалісти взяли до уваги пропозиції з подальшого розвитку і вдосконалення роботи. Ділова співпраця керівництва залізниці й дорпрофсожу з питань охорони праці триває.

Валентин БОЧКАРЬОВ, головний технічний інспектор праці ради профспілки на Одеській залізниці

КОЗЯТИН
Козятинський терком профспілки до проведення заходів, присвячених Всесвітньому дню охорони праці, долучив голів первинок і профактив. У зустрічі з працівниками локомотивного депо Козятин взяли участь фахівці дорожнього і територіального комітетів профспілки. Крім питань з охорони праці було розглянуто актуальні проблеми соціального і правового захисту спілчан. Для учасників заходу проведено оглядову екскурсію по депо, музею й кабінету охорони праці. Василь ДЗЮБЕНКО, голова профорганізації локомотивного депо Козятин
Щороку у квітні за ініціативи Товариства Червоного Хреста України у Козятині серед школярів середніх класів проводяться змагання з основ безпеки життєдіяльності. Організатори змагань обирають найбільш актуальні теми: профілактика туберкульозу, шкідливість куріння і вживання спиртних напоїв тощо. Учасники виявляють свої вміння з надання першої медичної допомоги, знання лікарських трав та їх властивостей, правил дорожнього руху. Починаючи з 2012-го терком профспілки ініціював включення до конкурсної програми питання безпеки поведінки на об’єктах залізничного транспорту. Оцінюють знання дітей професіонали – медики, рятувальники, міліціонери, залізничники і профпрацівники. Цьогорічні змагання пройшли у рамках заходів до Всесвітнього дня охорони праці, а переможцям і призерам терком вручив цінні подарунки та призи.

Дмитро ЖИВЧИК, заступник голови Козятинської територіальної профорганізації

КОНОТОП

Напередодні Всесвітнього дня охорони праці комісією експлуатаційно-ремонтного вагонного депо Конотоп Південно-Західної залізниці проведено інформаційні бесіди на дільницях депо, відзначено, що за минулий рік не допущено випадків виробничого травматизму, а план комплексних заходів з досягнення встановлених нормативів безпеки і гігієни праці та виробничого середовища виконано повністю. Робітникам роздано інформаційні пам`ятки.

Ігор СІЛЬЧЕНКО, інженер з охорони праці експлуатаційно-ремонтного депо Конотоп

На лінійних станціях Конотопської дирекції залізничних перевезень було проведено бесіди з місцевими жителями щодо правил поведінки при знаходженні на території станцій, комісією за участю голів цехкомів, профгрупоргів здійснено перевірки стану охорони праці. Проведено інформаційну роботу з учнями навчальних закладів із залученням вагона технічного навчання дирекції. Виявлені зауваження усунуто, начальниками станцій подано заявки відповідним керівникам структурних підрозділів для реагування і виконання. Наталія ДЗЮБА, голова профорганізації лінійних станцій
Голова первинки Конотопської дистанції колії Т.Мозгова та інженер сектору охорони праці І.Дудка провели зустріч і заняття з працівниками 2-ї виробничої дільниці станції Халимонове з питань дотримання правил техніки безпеки при виконанні колійних робіт.

Валентина ДУБРОВА, бухгалтер профкому Конотопської дистанції колії