У мітингу та пікетуванні будівлі парламенту взяли також участь члени профспілки залізничників і транспортних будівельників України і працівники апарату Ради профспілки на чолі з керівництвом профспілки.

 

   Наші спілчани солідарно з представниками інших профспілок закликали керівництво держави невідкладно розпочати консультації з роботодавцями і профспілками, щоб разом знайти джерела наповнення бюджету, альтернативні тим, які пропонує Уряд і які, на думку профспілок, трансформуються у «безстрокову шокову терапію» для українців. Адже фактично Кабінетом Міністрів планується позбавити громадян більшості конституційних прав – на працю, безоплатну медицину, освіту, пенсійне забезпечення та соціальне страхування. «Заморожено» прожитковий мінімум, мінімальну зарплату та пенсії, незважаючи на катастрофічну інфляцію.

   Рішуче «ні!» антисоціальним ініціативам Уряду від імені залізничників на мітингу висловив майстер, голова профорганізації вагонного депо Козятин Південно-Західної залізниці М.Бондар.

 

   Натомість профспілки вважають, що бюджет необхідно наповнювати за рахунок виведення з незаконного використання праці більше 4 млн нелегальних працівників і детінізації 200 млрд їх заробітної плати, запровадження податку на багатство, дієвої антикорупційної і податкової політики, збільшення акцизів на шкідливі для здоров’я товари, відновлення ефективного держнагляду у сфері праці тощо.

 

   Учасники акції протесту ухвалили Резолюцію і Вимоги до Кабінету Міністрів та Верховної Ради України, які було вручено профспілковою делегацією, до якої увійшов і Голова профспілки залізничників і транспортних будівельників України Вадим Ткачов.


Відділ інформації Ради профспілки

(Завантажити Резолюцію учасників акції)

(Завантажити Вимоги до КМУ та ВРУ)