Уряд представляла Міністр соціальної політики Л.Денисова. Також у форумі взяли участь голова Комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та праці П.Цибенко та директор департаменту з питань гуманітарної політики Адміністрації Президента України Ю.Рубан.

Профспілки розуміють складну соціально-економічну ситуацію в Україні, але вкрай занепокоєні її наслідками для простих працівників і громадян, зазначено у Резолюції, ухваленій за результатами засідання. Водночас, профспілки обурені низкою ініціатив Уряду, спрямованих на зниження соціальних стандартів і тим, що заходи жорсткої економії, яку можна зрозуміти у скрутний час, вживаються не тимчасово, а шляхом вилучення соціальних гарантій із чинних законів.

Також профспілкові працівники стурбовані різким падінням реальної заробітної плати, стрімким зниженням платоспроможності громадян, скороченням зайнятості і збільшенням кількості безробітних, у тому числі – у наслідок занепаду промисловості й інфраструктури Донбасу.

Водночас, на думку учасників Форуму, Уряд не здійснює ефективних заходів для легалізації тіньового бізнесу і пошуку економічних джерел наповнення бюджету.

Разом з тим Уряд ініціює руйнацію існуючої системи загальнообов’язкового соціального страхування, яка довела свою ефективність у період фінансово-економічних потрясінь, відбувається і наступ на права профспілок.

При ухваленні рішень Уряд не вступає в соціальний діалог зі сторонами профспілок і роботодавців, що порушує законодавство України, Генеральну угоду й основоположні принципи Міжнародної організації праці.

Окрім зазначеної Резолюції ухвалено Вимоги до Кабінету міністрів, зокрема щодо створення достатньої кількості робочих місць, особливо для молоді, забезпечення соціального діалогу, погашення заборгованості із заробітної плати та інші.

Відділ інформації Ради профспілки