Участь у семінарі, що пройшов 15-16 травня, взяли профпрацівники, які безпосередньо опікуються дитячим відпочинком, представники оздоровниць і державної санітарно-епідеміологічної служби.

Під головуванням першого заступника Голови профспілки М.Сінчака обговорено широке коло питань. Відзначено, приміром, що існують певні проблеми з комплектацією оздоровчих закладів медпрацівниками, фінансуванням харчування відпочивальників за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. Не завжди оптимальною є 21-денна тривалість зміни, яка призводить до зменшення кількості оздоровлених дітей тощо.
Досвідом організації оздоровчого процесу поділилися голова дорожньої профорганізації Донецької залізниці В.Бубняк, його попередник М.Свистунов, начальник дитячого оздоровчого закладу «Буревестник» І.Журбіна, фахівці дорпрофсожу. Про санітарно-епідеміологічні вимоги до оздоровлення дітей розповів завідувач санітарно-гігієнічного відділу СЕС на Донецькій залізниці А.Алієв, він також відповів на численні запитання.

Семінар проведено на базі дитячої оздоровниці «Буревестник» Донецької магістралі, тож гості мали можливість ознайомитися з умовами проживання дітлахів, санітарно-побутовими приміщеннями, їдальнею, ігровими майданчиками, музеєм тощо, а також переглянути відеофільм про роботу дитячого табору. Всім надано необхідну методичну літературу.


Учасники семінару прийняли Заяву, у якій висловили занепокоєння майбутньою долею галузевих оздоровчих закладів і закликали керівництво Укрзалізниці, залізниць і підприємств галузі дотримуватися позиції щодо неможливості відчуження та приватизації об’єктів соціальної сфери, а також зберегти відомчі оздоровчі заклади, забезпечити їх фінансування, господарське утримання та ефективне функціонування задля покращення стану здоров’я працівників і членів їхніх сімей.

Фото тут .


Олександр МУШЕНОК, завідувач відділу
соціально-трудових відносин та побутової роботи Ради профспілки