Професії, про які клопоче Рада профспілки, належать до провідної професійної групи працівників залізничного транспорту. Включення цих професій до згаданого Списку дозволить відновити справедливість і віддати належне важкій праці колійників, зняти соціальну напругу у трудових колективах та забезпечити закріплення досвідчених працівників у колійному господарстві.
Питання має довгу історію, яка висвітлювалася на сторінках „Вісника” (№ 18 (509)* 26 вересня 2008 р.). Нагадуємо, що поштовхом стало звернення до Ради профспілки у травні 2008-го адміністрації і профкому Центру механізації колійних робіт з проханням посприяти включенню до зазначеного Списку машиністів колійних машин. У червні того року Рада профспілки звернулася з відповідним листом до Уряду. Проте клопотання профспілки виявилося недостатньо: в отриманій на доручення Кабміну від Міністерства праці і соціальної політики відповіді зазначалося, що питання буде розглянуто у встановленому порядку у разі надходження матеріалів щодо обґрунтування внесення змін до Списку, підготовлених Мінтрансзв’язку. Рада профспілки запропонувала Укрзалізниці підготувати необхідні матеріали, які згодом було передано тодішньому Міністру транспорту і зв’язку для направлення до Мінпраці. Але рідне Міністерство не пішло на зустріч залізничникам і справа загальмувалася.
Нового розвитку розв’язання проблеми отримало після того, як за клопотанням Ради профспілки перший заступник Міністра транспорту і зв’язку В.Шевченко надіслав листа від 12.01.2010 р. з відповідними обґрунтованими пропозиціями і розрахунками до Міністерства праці та соціальної політики. Відповідного листа до Мінпраці направив і Голова Федерації профспілок транспортників України, Голова профспілки В.Ткачов.
Тож сподіваємося, що необхідність додаткових витрат не завадить довгоочікуваному вирішенню наболілого питання, адже право на пенсію за вислугу років – найменше, чим держава може віддячити цю категорію колійників.

Відділ інформації Ради профспілки