На машиніста локомотива та помічника машиніста, які відповідають за безпеку руху, лягає велике психологічне навантаження. У стресовій ситуації, коли під час руху поїзда у безпосередній близькості на колію виїжджає автотранспорт, працівники локомотивних бригад не мають можливостей для маневру аби уникнути зіткнення, оскільки гальмівний шлях залежить від багатьох факторів, серед яких вага поїзда, профіль ділянки, швидкість руху та інші супутні умови.

Тому на залізницях України проводиться психо-фізіологічна реабілітація осіб, робота яких пов′язана з безпекою руху, емоційними перевантаженнями, стресовими ситуаціями на транспорті. З цією метою 10 років тому у системі охорони здоров′я на залізничному транспорті створено три медичних реабілітаційних центри на базі Дорожньої клінічної лікарні №1 ст. Київ , Центральної клінічної лікарні Укрзалізниці та відділкової лікарні ст. Луганськ.

Впродовж 9 місяців 2010 року 232 працівники локомотивних бригад залізниць України потребували допомоги психологів і психотерапевтів та пройшли психо-фізіологічну реабілітацію. Зокрема, 49 осіб було госпіталізовано через гостру реакцію на стрес, з розладами адаптації проліковано – 37 та посттравматичними стресовими розладами – 2 особи. Працівники локомотивних бригад Придніпровської, Одеської та Львівської залізниць проходять реабілітацію у неврологічних відділеннях галузевих медичних закладів.

Психологічну допомогу машиністам та їх помічникам надають також психологи локомотивних депо. При необхідності вони проводять консультації родинам працівників локомотивних бригад.

На сьогодні на залізницях України працюють 13123 машиністи локомотива та 9751 помічник.


Прес-центр Укрзалізниці

presscenter@uz.gov.ua